Як почистити годинник в домашніх умовах

Годинники постійно знаходяться на виду. Але в цьому є і негативний момент — вони відкриті до різних зовнішніх впливів, зокрема бруду. Якщо за годинниками не доглядати регулярно, то вони незабаром просто перестануть працювати, так як зіпсуються внутрішні механізми. В ідеалі бажано відносити годинник на чистку в часові майстерні, де акуратно і професійно очистять годинниковий механізм і перевірять можливі несправності. Але не в кожному місті є годинникарі. Гарна новина полягає в тому, що утримувати годинник в чистоті не так вже й складно. Ось кілька простих і дієвих порад, як почистити годинник в домашніх умовах.

Щоб не допустити поломок, перш ніж ви перейдете до безпосереднього чищення, зверніть увагу на наступне. Ознайомтеся з вашим годинником. Якщо ви хочете якісно виконати описані нижче дії без ризику все зламати, вам необхідно зрозуміти стан вашого годинника і його механізм. Хоча описаний спосіб чистки годин використовує мінімальне кількості вологи, все ж буде розумно переконатися в водонепроникності і інших захисних функціях ваших годин.

Важливо! Навіть якщо ваш годинник водонепроникний, не можна самостійно його чистити мокрими ганчірками або полоскати під струменем води!

Описаний нами спосіб чистки годинника цілком можна застосувати в домашніх умовах, так як дотримується акуратного підходу і підходить для регулярного догляду за аксесуаром.

Домашній комплект для чистки годинника

Давайте подивимося, що вам знадобиться.

 • Спеціальна щітка для годинника або зубна щітка з м’якою щетиною. Краще взяти використану зубну щітку, так як вона стала м’якше після неодноразового чищення зубів. Але не брудну! Спочатку щітку ретельно очистіть з милом, можна додатково прокип’ятити, після просушіть перед тим, як підійти до годинника.
 • Зубочистки.
 • Чиста серветка з мікрофібри.
 • Пакет простих антибактеріальних і екологічно чистих серветок.

Крок 1. Огляньте годинник

Чистка годинника — прекрасна пора, щоб взяти лупу і уважно подивитися на стан вашого годинника. Шукайте пошкодження, які можуть призвести до проникнення вологи. Зверніть особливу увагу на стан коронки або інших рухомих частин. Точно так же подивіться на край скла (де воно кріпиться до корпусу). Якщо на склі є скол або навіть будь-яка видима область, де воно не щільно з’єднане з корпусом, ваш годинник необхідно професійно оглянути і відремонтувати (а потім почистити). Для цього можете звернутися в наші годинникові майстерні (замовлення приймаємо по всій Україні).

Крок 2. Зніміть браслет або ремінець

Якщо вам зручно, зніміть браслет або ремінець з годинника за допомогою будь-якого інструменту з пружинним стрижнем. Це дозволить вам отримати доступ до однієї з найбрудніших частин вашого годинника — внутрішній стороні вушок і кінцевої ланки браслета. Зняття ремінця значно спростить очищення і годинника, і браслета. Який би ремінець ви не зволіли, зніміть його і відкладіть поки в сторону. Про те, як чистити ремінці, ми поговоримо в наступній статті.

Крок 3: Протріть годинник

Візьміть одну з серветок і ретельно протріть кожну грань, куточок, гравіювання і край. Огляд не повинен займати більше хвилини або двох, і, якщо годинник буде в основному чистими, ви зможете краще побачити більш стійкі скупчення бруду.

Крок 4: Час зубочистки (або щітки)

Все ще брудно? Якщо на годиннику залишився липкий бруд, який не очистився серветками, візьміть зубочистку:

 1. Зріжте гострий кінчик (тобто затупіть зубочистку). Оберніть зубочистку в серветку.
 2. Акуратно очистіть проблемні ділянки (при цьому стежте за тим, щоб зубочистка не порвала серветку).
 3. Якщо під час чистки вдалося відламати засохлі шматки бруду, акуратно видаліть їх щіткою для чищення (або зубною щіткою з м’якою щетиною).

Майте на увазі, що більш м’які метали можна подряпати чимось на зразок зубочистки, особливо це стосується корпусів з дорогоцінних металів. Якщо ви не впевнені, що зможете уникнути подряпин, то краще звернутися в сервісний центр і замовити професійну чистку.

Крок 5: Чистка мікрофіброю

Завершіть чистку м’якою і чистою ганчіркою з мікрофібри, яка може швидко ввібрати зайву вологу. Також мікрофібра збере весь шкірний жир, який залишився на годиннику після того, як ви їх тримали.

Оберніть тканину навколо пальця і нігтя і пройдіться по всім важкодоступним місцям, таким як кромка лицьової панелі, кромка скла, внутрішні виступи і шов задньої кришки.

Якщо ви все зробили правильно, то у вас є дуже чистий годинник без подряпин.

Чистка браслета

Додатково розповімо коротко, як почистити металевий браслет. В цілому всі описані вище кроки можна застосувати і до браслету, але є один додатковий нюанс, який допоможе полегшити чистку. Сталевому аксесуару не так страшна вода, як годинникового механізму, тому ви можете почати з купання браслета в теплій мильній воді.

 1. Налийте в невелику мисочку теплої води і розведіть рідке мило.
 2. Опустіть в «ванночку» годинниковий браслет на 5–10 хвилин.
 3. Візьміть м’яку зубну щітку і пройдіться по всіх деталях. Не забудьте зняти пружинні стрижні. Приділіть під час чищення пильну увагу кінцевим ланкам і застібці.
 4. Після того, як браслет стане чистим, його можна швидко висушити серветкою з мікрофібри.
 5. Покладіть браслет на паперовий рушник і м’яко постукайте по ньому — вода і бруд швидше віддаляться з ланок.

Тепер, коли ви завершили чистку годинника і браслета, рекомендуємо підтримувати їх в чистоті, швидко очищаючи кожні кілька днів. Особливо актуально це останнім часом в зв’язку з коронавірусів, коли руки регулярно миються милом і обробляються антисептиками, не знімаючи годинник. Вода, мило і дезінфікуючі засоби збираються під годинником і браслетом, що викликає скупчення бруду. Порада! Знімайте годинник кожен раз перед миттям рук.