Як почистити шкіряний ремінець для годинника

Шкіряні ремінця для годинника — це класика, яка ніколи не вийде з моди. Вони стильні, практичні і зручні в експлуатації. Однак, щоб ремінець зі шкіри довго радував вас, необхідно підтримувати його стан правильним доглядом і регулярним чищенням. Про догляд ми вже говорили раніше, сьогодні розповімо, як почистити шкіряний ремінець на годиннику правильно.

Засоби для чищення

Що вам може знадобитися для догляду та очищення шкіряного ремінця для годинника:

 • Ніжне мило для рук
 • Седільне мило
 • Кондиціонер для шкіри
 • Водонепроникний спрей для шкіри

Ремінці для годинника, виготовленні з обробленої шкіри, можна мити за допомогою м’якого мила для рук, тоді як ремінці для годинника з необробленої шкіри слід очищати сідельним милом.

Ви можете помітити різницю, оглянувши шкіру. Оброблена шкіра має блискуче захисне покриття, а необроблена шкіра не блищить. Замість цього вона м’якше на дотик, ніж оброблена шкіра.

Кондиціонування. Кондиціонери допомагають пом’якшити шкіряні вироби. Переконайтеся, що ви придбали кондиціонер, який підходить для шкіряних виробів і не викликає алергії. Деякі кондиціонери для шкіри, використовуваної в пошитті меблів, можуть викликати роздратування при тривалому контакті з людською шкірою.

Гідроізоляція. Нанесення водонепроникного спрея дозволить вам захистити ремінець від вологи. Варто відзначити, що підкладка шкіряного ремінця виробником за замовчуванням обробляється вологозахисними складами. Коли ви чистите або миєте шкіряний ремінець, ви змиває цей захисний шар, тому його обов’язково потрібно оновити.

Окремо знадобляться інструменти для зняття ремінця з годинника. Найбрудніше місце годинникового браслета — це місце кріплення до корпусу годинника. При чищенні обов’язково потрібно його знімати. Більшість ремінців до наручних годинників встановлюються на пружинних штифтах, для зняття якого потрібен спеціальний шпількоз’ємник.

Як часто потрібно чистити

Щоб підтримувати шкіряний ремінець в хорошому стані, рекомендується чистити ремінець кожні 2 тижні.

Шкіряні ремінці для годинника, які ви носите рідше, не потребують такого ретельного чищення, тому що вони менше контактують з тілом та одягом і не брудняться так швидко. З іншого боку, ремінці для годинників, які носять в жаркому і / або вологому кліматі, мають потребу в більш частому чищенні.

Також в літній період шкіряні ремінці потрібно буде чистити частіше, ніж в зимовий період.

Як правило, кожен раз, коли ремінець контактує з великою кількістю поту або вологи, шкіру слід чистити частіше, щоб на ній не з’являлися плями поту і запахи.

Від’єднання ремінця від годинника

Перед чищенням ремінця годин найкраще спочатку від’єднати його від корпусу годинника. Це допоможе захистити корпус годинника і його компоненти, поки ми чистимо ремінець.

Не всі ремінці кріпляться до годинника однаково. У більшості ременів використовуються пружинні штифти. У багатьох більш розкішних і спортивних годинників використовуються швидкоз’ємні штифти.

Залежно від типу кріплення ремінця необхідно зробити різні кроки для його від’єднання.

Якщо ви не знаєте, як від’єднати ремінець від годинника, завжди корисно ознайомитися з керівництвом до годинника. Також в нашому блозі є покрокове керівництво, як зняти ремінець від годинника.

Покрокова інструкція по чистці ремінця

Перед чищенням шкіряного ремінця може бути корисно ознайомитися з рекомендаціями виробника годинників і інструкціями з чищення. Хоча малоймовірно, що інструкції сильно відрізняються від наведених нижче, для деяких типів шкіри потрібні спеціальні засоби для догляду та чищення.

 1. Почніть з протирання шкіри сухою тканиною. Найкраще використовувати м’яку тканину, наприклад серветку з мікрофібри або ювелірну тканину. Мета полягає в тому, щоб видалити з ремінця пил, бруд і тверді частинки. Таким чином, ви випадково не подряпати ремінець цими частками пізніше, коли ми будемо проводити більш інтенсивну чистку.
 2. Візьміть чисту тканину і змочіть її водою. Добре викрутити тканину, вона повинна бути вологою, а не мокрою. Уникайте, щоб вода капала на шкіряний ремінець.
 3. Нанесіть на вологу ганчірку трохи мила. Тип мила буде залежати від типу шкіри (вище вже написані рекомендації). Рівномірно розітріть мило по тканині.

Важливо! Уникайте використання грубого мила, так як воно може містити сполуки, які висушують і пошкоджують шкіру.

 1. Обережно протріть шкіряний ремінець мильною ганчіркою. Злегка натиснувши, проведіть круговими рухами тканину по шкірі. Злегка постукайте тканиною по шкірі. Будьте обережні, щоб не занадто агресивно взаємодіяти з тканиною і ремінцем. Може знадобитися додатковий час на складних плямах.
 2. Цей крок можна повторювати кілька разів, поки ремінець не стане чистим. Періодично промивайте ткань, щоб позбутися від бруду, накопиченого в ній.
 3. Видаліть залишки мила чистою вологою тканиною. Обережно протріть обидві сторони шкіряного ремінця, поки не видалите всі залишки мила.
 4. Дайте шкіряному ремінцю висохнути природним шляхом. Важливо дати йому висохнути на повітрі в прохолодному місці. Уникайте потрапляння на ремінець прямих сонячних променів, не кладіть на радіатор, не використовуйте фен для прискорення процесу. Шкіра може висохнути і потріскатися від нагрівання.

Коли ремінець висохне, ви можете обробити шкіру кондиціонером перед тим, як прикріпити ремінець до корпусу годинника. Це не обов’язково, але кондиціювання шкіри додасть захисний шар від води і поту, що завжди корисно. До того ж з часом шкіра може втратити свої натуральні масла, що призведе до її висихання — кондиціонер відновлює стан шкіряної поверхні.

Щоб кондиционувати шкіру, я рекомендую слідувати інструкції, що додається до кондиціонера для шкіри. Загалом, кроки приблизно такі:

 1. Переконайтеся, що ремінець годинника чистий.
 2. Нанесіть невелику кількість кондиціонера на шкіряний ремінець і втирайте його серветкою з мікрофібри м’якими круговими рухами.
 3. Використовуйте чисту тканину, щоб видалити надлишки кондиціонера з шкіри.
 4. Дайте шкіряному ремінцю висохнути на повітрі, перш ніж знову прикріпити його до корпусу годинника.

Зверніть увагу! Використання кондиціонера може призвести до потемніння шкіряного ремінця. Щоб уникнути будь-яких несподіваних або небажаних результатів, ви можете нанести трохи на невелику ділянку на внутрішній стороні браслета, щоб побачити, як він буде виглядати.

Почистивши ремінець зі шкіри, поверніть його на місце, приєднавши до годинника в зворотному порядку. Важливо, щоб ремінець для годинника повністю висох, перш ніж встановлювати його на місце. Якщо прикласти зусилля до ремінця, поки він ще вологий, шкіра може деформуватися і пошкодитися.

Як зробити шкіряний ремінець водонепроникним

Крім кондиціонування шкіряного ремінця для годинника, також можна використовувати водостійкий спрей для шкіри, щоб захистити шкіру від плям води або поту. Однак це досить простий процес:

 1. Переконайтеся, що ремінець годинника чистий.
 2. Нанесіть водостійкий спрей на обидві сторони ремінця годинника.
 3. Зачекайте, поки шкіра вбере водостійкий спрей.
 4. Витріть надлишки спрею чистою тканиною з мікрофібри.

Як і у випадку з кондиціонуванням, рекомендуємо просто слідувати інструкції на упаковці засобу. У ній буде детально вказано, скільки наносити гідроізоляційного спрю і як довго чекати, поки спрей вбереться.

Висновок

Як бачите, почистити шкіряний ремінець для годинника в домашніх умовах не так вже й складно. Ви навіть можете обробити шкіряний ремінець всього за кілька кроків і забезпечити вашому годиннику додатковий захист і догляд. Якщо залишити ремінець на ніч відпочивати, шкіра встигне висохнути і провітритись.

Звикнувши до цих методів чистки, ви зможете зберегти шкіряний ремінець в хорошому стані і подовжити йому термін служби.