Як почистити ремінець для годинника і доглядати за ним

У попередній статті ми розглянули, як підтримувати годинник в чистоті в домашніх умовах. Описані раніше методи очищення прекрасно підходять як для годинників, так і для металевих браслетів, але як же інші ремінці? Сьогодні як раз і поговоримо про те, як почистити ремінець для годинника, якщо він зроблений зі шкіри, нейлону або гуми.

Шкіряні ремінці

Шкіра — гарний матеріал з безліччю плюсів, який потребує регулярного догляду, щоб залишатися м’яким і чистим. Важливе правило — виключити контакт шкіряного ремінця з водою! Якщо потрапить пару крапель — це не страшно, але бажано уникати намокання (особливо це стосується ремінців з підкладкою). Деякі види шкіри краще переносять вологу, але якщо у виготовленні ремінця використовувався нубук (як правило, в якості підкладки) або замша, то потрібен більш особливий догляд і чищення.

Важливо! Замшеві або нубукові ремінці чистити тільки сухим способом. Ніякої води і мила! Для чищення нубуку та замші використовується спеціальна замшева щітка або ластик для замші.

Далі розглянемо, як почистити шкіряний ремінець з гладкою фактурою. Порядок дій:

 1. Зніміть ремінець з годинника.
 2. Візьміть бавовняну тканину або м’яку щітку. Протріть сухою ганчіркою ремінець, щоб прибрати з нього пил і інші плями.
 3. Розведіть в теплій воді невелику кількість м’якого мила.
 4. Змочіть тканину в воді і ретельно викрутіть, ганчірочка повинна бути вологою, а не мокрою. Протріть ремінець, приділяючи особливу увагу місцю у застібки і біля місця, де ремінець кріпиться до годинника.
 5. Перш ніж переходити до наступного кроку, дайте шкіряному ремінця повністю висохнути.
 6. Сухий і чистий шкіряний ремінець потрібно обробити кондиціонером для шкіри. Це зробить поверхню м’якою і захищеною від вологи. Врахуйте, що деякі кондиціонери або масла можуть зробити шкіру трохи темніше. Мета такої обробки — зволожити і зберегти шкіряний матеріал якомога більш м’яким і еластичним.

Порада: купить відразу кілька ремінців і періодично міняйте їх. Повсякденне використання одного шкіряного ремінця призводить до значного зносу. Як і в шкіряному взутті, найкраще один день поносити, а потім дати день відпочити.

НАТО і нейлонові ремінці

НАТО — відмінні ремінці, які забезпечують відмінний комфорт і гнучкість і можуть легко протистояти воді, сонцю і багато чому іншому, що є звичайним для активного способу життя (вони відмінно підходять для сонцезахисного крему і спрею від комах). Але весь цей піт, вода і різні захисні хімічні речовини в кінцевому підсумку вбираються в тканий матеріал ремінця годинника. Регулярне чищення є ключовим фактором, щоб уникнути неприємного запаху і плям на ремінцях НАТО (або іншого нейлонового ремінця). На щастя, їх дійсно легко мити.

Важливо! Нейлонові ремінці для годинника не можна перегрівати, інакше вони деформуються! Ніякої гарячої води або сушіння біля батареї або феном!

 1. Зніміть нейлоновий ремінець з годинника.
 2. Протріть ремінець чистим рушником або м’якою щіткою, переконавшись, що на поверхні не залишилося пилу і бруду.
 3. У посуді відповідного розміру змішайте м’яке мило (наприклад, засіб для миття посуду) з теплою водою і занурте ремінець в воду на кілька хвилин. Не використовуйте гарячу воду — сильний жар може вплинути на нейлон і розплавити його.
 4. Після того, як ремінець «відкисне», потріть його пальцями, щоб мило вбралося в тканину.
 5. Ретельно промийте під проточною водою.
 6. Оберніть ремінець рушником для рук і стисніть, щоб видалити якомога більше води. Не викручуйте.
 7. Повісьте ремінець, щоб він висох (бажано не під прямими сонячними променями).
 8. Якщо після очищення і сушіння ви виявите потерті шматочки нейлону, використовуйте тепло (а не пряме полум’я) від запальнички, щоб злегка розтопити потертості і заклеїти край ремінця.

Порада професіонала: хочете більш автоматизований варіант? Покладіть нейлонові ремені в мішок для прання (або навіть в запасний носок) і киньте їх разом із залишками білизни в пральну машину на делікатний режим при температурі до 30 градусів. Знову ж таки, оскільки тепло є ворогом, не кладіть нейлонові ремені в сушилку і не включайте режим «сушки», якщо він вбудований в вашій пралці. Закінчивши прання, виконайте кроки 6 і 7.

Гумові ремінці

Найпростіше доглядати за ремінцями з гуми. Вони зручні, можна носити влітку, витримують різні впливи (гумі не страшне сонячне світло, солона вода, сонцезахисний крем і т.п.).

Важливо врахувати, що під «гумою» розуміють цілий ряд ремінців, зокрема каучукові, полімерні, силіконові. Залежно від технології виробництва, виробник може вказувати рекомендації по спеціальному очищенню. Якщо у вас немає можливості дізнатися, з чого конкретно зроблений ваш часовий ремінець, не біда, запропонований нами метод чистки, підійде для всіх типів:

 1. Зніміть гумовий ремінець з годинника. Навіть якщо годинник водонепроникний, чистити ремінець і годинник бажано окремо, хоча б тому, що основне місце скупчення бруду в місці кріплення ремінця до годинника.
 2. Промийте ремінець під теплою проточною водою.
 3. Нанесіть м’яке мило для рук (підійде і засіб для миття посуду).
 4. Змийте надлишки мила і дайте ремінцю висохнути. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів, оскільки УФ-випромінювання може погано відбитися на гумі.

І це так просто.

Порада

Чистити ремінці необхідно регулярно, щоб на них не накопичувалася бруд. Адже ви носите їх цілий день відкритими, а значить, на ремінець потрапляє стільки ж бруду, як і на ваші руки. Це і бруд про предмети, до яких ви торкаєтеся, це і піт з шкірними виділеннями, це і їжа, яку ви їсте, це і засоби, що наносяться на шкіру (крем, спреї від комах, дезінфікуючі засоби), і багато іншого. Скільки разів ви миєте руки в день? А скільки разів чистите годинний браслет? Хоча б раз на день або два протирайте свої аксесуари від пилу і бруду, інакше навряд чи ремінець прослужить заявлений виробником термін.