Як поміняти ремінець на годиннику в домашніх умовах

Коли зламався ремінець на годиннику, то покупка нового це лише частина проблеми. Головне, правильно зняти старий та закріпити куплений. Добре, коли поряд є часова майстерня, там вам зроблять все акуратно, і годинник буде виглядати як новий. Але не засмучуйтесь, якщо не можете скористатися послугами майстрів. Ми підготували на такий випадок для вас інструкцію, як поміняти ремінець на годиннику в домашніх умовах. Ознайомившись зі статтею, ви зрозумієте, як це найпростіше робити і навчитеся самостійно змінювати зовнішній вигляд вашого аксесуара.

В першу чергу вам потрібно правильно вибрати новий ремінець. Якщо у вас є труднощі з вибором телефонуйте: (050) 836-60-57. Якщо ви самостійно вибрали підходящий ремінець для заміни, можна приступати до його заміни.

Процес заміни ремінця можна розділити на 4 етапи:

 1. Підготовка робочого місця.
 2. Вивчення конструкції кріплення ремінця до годинника.
 3. Зняття старого ремінця.
 4. Закріплення нового ремінця. 

Отже, розглянемо кожен етап докладніше.

Вибір місця для роботи

Знайдіть рівну поверхню, на неї постеліть м’яку і щільну тканину. Це потрібно, щоб деталі годинника не впали зі столу та не пошкодилися.

Перевернувши годинник циферблатом вниз, покладіть його на тканину, тим самим захистивши циферблат від подряпин і зменшивши вірогідність ковзання по столу.

Підготовка до зняття

Уважно огляньте місце кріплення ремінця з годинником. У більшості випадків для утримання ремінця використовується шпилька. Вона протягується в ремінець і введена в пази на корпусі годинника.

Шпилька – це циліндрична деталь, у якій з двох кінців пружні штирі. Основна її частина повинна бути на пару міліметрів менше ніж відстань між вушками корпусу годинника.

Коли стислу шпильку звільняють, штирі на кінцях подовжуються і фіксуються в вушках корпусу годинників, тим самим утримують ремінець.

Зняття ремінця від годинника

Вивчивши конструкцію, акуратно від’єднайте ремінець. 

Для цього вам допоможе інструмент, який використовується усіма майстрами по ремонту годинників – шпилькоз’ємник (або як його ще називають «ластівчин хвостик»). Якщо у вас немає такого інструменту, не біда, можна взяти викрутку.

Інструкція:

 1. Візьміть маленьку плоску викрутку чи шпилькоз’ємник. 
 2. Введіть роздвоєний кінець («хвостик» шпилькоз’ємника або гострий кінець викрутки) між ремінцем і вушком корпусу годинника в тому місці, де шпилька введена в вушко.
 3. Обережно натисніть інструментом в сторону ремінця, витягаючи стрижень шпильки з вушка корпусу. 
 4. Коли шпилька вийде, відведіть шпильку в бік і акуратно відпустіть інструмент. 

Після того як ви від’єднайте ремінець від годинника, вийміть шпильку з його петлі і відкладіть в сторону. Зробіть це з обох половинок ремінця. Ці шпильки вам будуть потрібні для закріплення нового ремінця, тому дуже важливо не втратити їх.

Закріплення нового ремінця

Для закріплення нового ремінця, вам буде потрібно зробити все те ж саме, тільки в зворотному порядку. Якщо в комплекті з ремінцем не було шпильок, використовуйте старі.

 1. Вставте шпильки в петлі нового ремінця. 
 2. Потім введіть в вушко на корпусі годинника шпильку і натискаючи з іншого боку вставте в друге вушко стрижень шпильки. 
 3. Коли почуєте «клацання» вставленої в паз шпильки, перевірте, чи добре тримається ремінець на годиннику.

Як бачите, замінити ремінець в домашніх умовах не складає труднощів, головне робити це акуратно, не поспішаючи і без застосування зайвих зусиль. А якщо ви все ж боїтеся зламати годинник, приходьте до нас в майстерні по ремонту в Києві!