Як правильно доглядати за ремінцем годинника

Ремінці для годинника є важливою частиною вашого гардеробу. Однак якщо годинники зроблені таким чином, щоб служити роками, а хороший годинник може передаватися у спадок поколіннями, то у браслетів менш тривалий термін служби. Це обумовлено вимогами до матеріалів, які використовуються у виготовленні ремінців, будь то шкіра або сталь, гума або нейлон, всі вони повинні бути досить еластичними і зручним. Комфортність знижує стійкість, тому важливо знати, як доглядати за ремінцем годинника, щоб він прослужив заявлений термін, а не був викинутий вже через місяць.

Догляд за шкіряними ремінцями для годинника

Шкіряні ремінця є найбільш вимогливими з усіх видів часових аксесуарів. Шкіра добре виглядає з класичними годинниками на діловій зустрічі або вечірці, але ніяк не підходить для активного відпочинку, так як не переносить пов’язані з цим вологу, температуру, рух. Ось кілька основних порад, як правильно доглядати за шкіряними ремінцями:

 • Навіть водонепроникна шкіра з часом ослабне, якщо подіяти на неї занадто великою кількістю води, тому краще знімати годинник при плаванні або купанні.
 • Намагайтеся не застібати годинник занадто туго на зап’ясті, так як це може привести до розтягування ремінця і його зносу.
 • Дозвольте вашому шкіряному ремінцю дихати, знімаючи його на час, хоча б, коли ви спите. Справа в тому, що ремінець протягом дня вбирає різні запахи і рідини (зокрема ваш піт) і, якщо йому не давати просихати і провітрюватися, то шкіра просто зіпсується.
 • Намагайтеся не носити годинник під прямими сонячними променями, так як це може викликати знебарвлення.
 • Щоб очистити шкіряний ремінець, обережно протріть його вологою тканиною (не мокрою) Якщо потрібна більш глибока чистка, то можна використовувати м’яке мило. У нашому блозі вже є стаття з інструкцією по чистці ремінця, рекомендуємо ознайомитися.

Догляд за металевими браслетами для годинника

З однієї сторони сталеві браслети стійкі до різних зовнішніх факторів, і навіть більш лояльні до води, ніж шкіра, але з іншого — браслети потребують регулярного догляду та чищення. Справа в тому, що металеві ремінці складаються з ланок або переплетення прутів металу (якщо мова йде про міланські браслети), це означає, що між деталями є зазори, в які збирається пил і сміття. Згодом, без чистки, сміття перетвориться в тверді утворення, які мало того, що просто так не відмиються, так ще й погіршують функціональність браслета — накопичений бруд не дає ланкам рухатися і нормально огинати зап’ясті.

Ось основний звід правил, як доглядати за металевими браслетами:

 • Кожен день витирайте браслет м’якою ганчіркою. Додатково можете купити щітку з м’якою щетиною, щоб вимітати бруд, що забився між ланок. Не старайтеся, щоб не зіпсувати поверхню металу.
 • Використовуйте воду для чищення тільки тоді, коли вам потрібно більш глибоке очищення. Наприклад, браслет забруднений в чомусь жирному або солодкому, такі плями важливо вивести відразу, інакше вони будуть діяти для пилу як клей, нашаровуючись бруд шар за шаром. Використовуйте м’яку щітку і слабкий мильний розчин, щоб акуратно змити бруд і сміття з металевого ремінця.
 • Майте на увазі, що часта глибока чистка може привести до псування браслета або знебарвлення металу. Повертаючись до першого пункту — просто робіть суху щоденну чистку, і вам не знадобиться вдаватися до радикальних заходів.
 • Щоб уникнути іржі завжди відразу ж видаляйте вологу м’якою ганчіркою з мікрофібри. Не використовуйте для цього серветки, так як папір може подряпати метал, особливо полірований.
 • Обов’язково правильно зберігайте металеві годинник, щоб не подряпати його. Купуйте спеціальну скриньку або футляр, або зробіть самостійно місце для зберігання, постеливши в нього м’яку тканину.

Догляд за гумовими ремінцями для годинника

Найпростіші в догляді — гумові ремінці для годинника, до яких відносять каучукові, силіконові, поліуретанові, полімерні та інші аналогічні моделі. Але і у них є свої особливості, які потрібно враховувати, щоб правильно доглядати за гумовими ремінцями:

 • Гумові ремінці легко забруднюються при регулярному носінні через те, що вони труться об вашу шкіру.
 • Ретельно видаляйте бруд і сміття, регулярно промиваючи ремінець м’яким мильним розчином.
 • Обов’язково обполіскуйте ремінець, якщо піддався впливу хлору, солоної води або надмірного потовиділення.
 • Після очищення або ополіскування завжди дайте гумовому ремінця повністю висохнути на повітрі (не під прямими сонячними променями, інакше це призведе до знебарвлення і деформації).
 • Не використовуйте для сушки обігрівальні прилади, тепло деформує гуму.
 • Зведіть до мінімуму вплив на ремінець рідин, які висихають, наприклад, духів або медичного спирту.
 • Знайте, що у гумових ремінців до наручних годинників не такий тривалий термін служби, як у інших типів ремінців, і, як правило, їх потрібно міняти кожні 18 місяців або два роки.

Не наносіть будь-які засоби для чищення на ремінець годинника, якщо не впевнені, що вони не заподіють шкоди. У разі сумнівів зверніться до професіонала або прочитайте інструкцію з експлуатації вашого годинника, перш ніж чистити їх.

Наші годинникові майстерні «Година» пропонують послуги з обслуговування та ремонту годинників та годинникових ремінців. Якщо ваш годинник має потребу в чищенні, зайдіть або зателефонуйте нам сьогодні! Адреси та контактні телефони вказані в розділі «Контакти» на сайті магазина.