Заміна ремінця на годиннику: шкіряні, гумові, сталеві

Коли ви в останній раз купували для себе щось нове? Незалежно від того, було це давно чи ні, вам дійсно не потрібно купувати нові речі, якщо ви можете просто оновити певні аксесуари, щоб вони виглядали як нові. Ремінці для годинника — чудовий тому приклад. Проста заміна ремінця на годиннику може відразу ж змінити ваш образ з суворого класичного на практичний спортивний і навпаки. Наявність відразу декількох ремінців і браслетів, дозволить вам збирати цілі набори ідеальних образів.

Термін служби годинників досить великий, а якісний годинник коштує досить дорого, і не практично купувати відразу кілька моделей під різні ситуації. Більш розумно купити один хороший годинник, а до нього вже підібрати цілий набір різних ремінців на свій смак. Тим більше браслети і так з часом зношуються і потребують заміни приблизно кожен рік-два, залежно від матеріалів. З цієї причини буде непогано навчитися, як міняти ремінці для годинника самостійно. Насправді це не складно, якщо мати необхідні інструменти і знати як.

Основні правила

Як і в хірургії, кроки по заміні ремінця для годинника вимагають, щоб ви завжди були обережні і зосереджені на протязі всього процесу. Залежно від типу ремінця, який необхідно замінити, слід пам’ятати кілька моментів, але основні з них такі:

 • Визначте тип ремінця, який потрібно замінити. Це може бути шкіряний, металевий, сітчастий, тканинний або натовський ремінь. У кожному разі своя інструкція заміни.
 • Підготуйте робоче місце. У вас повинен бути плоский і чистий стіл без подряпин, який застеліть м’якою тканиною, щоб випадково впалі деталі не покотилися. Доведеться працювати з дуже маленькими шпильками, які потім складно знайти на підлозі.
 • Підготуйте інструменти. Переконайтеся, що у вашому комплекті є все з наступного списку: плоскогубці, знімач ланок (для браслетів), вибивателі штифтів, шпилькоз’ємник, додатковий комплект пружинних стержнів (ще їх називають вушка, шпильки, штифти). Всі інструменти і деталі повинні бути відповідного під ваш годинник розміру.

Як замінити шкіряний, гумовий або тканинний ремінець для годинника

Більшість колекцій класичного годинника комплектуються шкіряними ремінцями, а гумові і тканинні в основному використовуються для повсякденних або спортивних годинників. Однак обидва можуть використовуватися як взаємозамінні в залежності від ваших уподобань.

Деякі шкіряні, гумові і тканинні ремінці сьогодні мають пружинні швидкоз’ємні стрижні, які дозволяють швидко знімати їх при зміні. Якщо ви купили такий ремінець, то проблем із заміною не повинно бути, і описані вище інструменти вам не знадобляться. Далі мова піде про стандартну варіацію кріплення.

Майте на увазі, що проста подряпина або поріз на ремінцях можуть його остаточно зіпсувати. Таким чином, при зміні часового ремінця важливо дотримуватися обережності.

Незалежно від типу ремінця, вам необхідно виконати дві дії:

 1. видалити поточний ремінець,
 2. встановити новий ремінець.

Зняття ремінця

 1. Постеліть на стіл м’яку тканину, інакше ви подряпаєте годинник.
 2. Покладіть годинник на стіл циферблатом вниз. Ви повинні дивитися на задню кришку і ремінець.
 3. Обережно вставте інструмент з роздвоєним кінцем між ремінцем і вушком. Як тільки вилочний кінець захопить гребінь шпильки, відтягніть в сторону ремінця, щоб стиснути пружину. Це повинно привести до від’єднання одного кінця шпильки від вушка годинника.
 4. Потім повільно зніміть весь ремінець з пружинної планки. Повторіть цей процес для іншої сторони ремінця.

Установка нового ремінця

 1. Огляньте зняті пружинні стрижні, чи можна їх ще використовувати. Якщо видно пошкодження, то краще використовуйте нові деталі.
 2. Вставте пружинні стрижні в кінець кожного ремінця. Переконайтеся, що вони повністю вставлені.
 3. Потім прикладіть ремені до годинника. Ремінець складається з двох частин: коротшою з пряжкою і довшою з отворами. Коротка частина кріпиться з боку «12 годин», а довга — з боку «6 годин» на циферблаті.
 4. Вставте один край шпильки в вушко годинника. Потім за допомогою шпилькоз’ємного інструменту стисніть другий кінець шпильки, щоб він увійшов в вушко годинника. Важливо двічі перевірити, чи правильно прикріплений кожен ремінець, інакше він зісковзне і завдасть непоправної шкоди вашому годиннику.
 5. Повторити процедуру з іншого боку.

Як замінити металевий браслет на годиннику

Крім більшої обережності при знятті і установці металевого або сітчастого браслета, в діях майже немає відмінностей.

Однак ви повинні розуміти, що годинник схильний до подряпин, тому що, на відміну від заміни шкіряного або гумового ремінця, металеві ланки щільно прилягають один до одного і їх складно стиснути. При зміні ремінця такого типу завжди потрібна тверда рука.

Зняття:

 1. Рекомендується знімати застібку ремінця перед тим, як виймати кожен кінець ремінця від годинника. Використовуючи інструмент, повільно втисніть пружину шпильки всередину, а потім повільно відпустіть її, щоб відокремити від вушка. Повторюйте це, поки не будуть вибиті всі штифти.
 2. Покладіть годинник на стіл з м’якою тканиною лицьовою стороною вниз. Хоча це і не обов’язково, ви можете заклеїти їх скотчем, щоб запобігти подальшим подряпини.
 3. Знову використовуючи шпилькоз’ємник, знайдіть точку, де кріпиться металевий браслет до годинника. Вставте вилкоподібний кінець інструменту в виступ на шпильці і повільно натисніть на нього, щоб відокремити його від вушка. Повторіть цей крок для іншого кінця браслета.

Установка:

 1. Після зняття браслета вставте один з пружинних штифтів в новий ремінець.
 2. Спробуйте вставити один кінець шпильки в отвір вушка годинника. Потім повільно стисніть його з іншого боку, щоб переконатися, що він правильно прикріплений. Нагадуємо, більш коротка частина браслета кріпиться на верхній частині на 12 годин, а більш довга — на стороні 6 годин.
 3. Повторіть той же процес для другої половинки браслета, а потім ще раз перевірте, чи все гаразд прикріплено.
 4. Якщо ви також міняли і застібку, то закріпіть і її.

В цілому, заміна ремінця на годиннику — це мистецтво, якому ви повинні навчитися, якщо плануєте часто міняти аксесуар. Різні процеси дійсно трохи складні. Однак це не повинно заважати вам освоїти їх. Таким чином, ви завжди можете з легкість міняти стиль своїх аксесуарів, не змінюючи при цьому такий дорогий атрибут як годинник.

Процедуру заміни ремінця можна замовити в нашій годинниковій майстерні, де досвідчені годинникарі в лічені хвилини виконають замовлення. Звертайтеся до наших магазинів в Києві або телефонуйте за контактними номерами телефонів для оформлення замовлення. Контакти вказані у відповідному розділі на сайті «Година».