Як вкоротити ремінець на годиннику Casio

Ремінці для годинника Casio, зокрема серія G-Shock, можуть здатися для багатьох занадто довгими. Якщо у вас тонке зап’ястя, то довгий ремінець буде стирчати і чіплятися за манжети футболок і рукавів. Це просто незручно. Але чи можна зменшити розмір полімерного ремінця, адже у нього немає ланок, як у металевого браслета, щоб їх видалити? Наша відповідь — можна, і зараз ми розповімо, як вкоротити ремінець на годиннику Casio в домашніх умовах.

Щоб зменшити довжину гумового ремінця Casio, його потрібно обрізати. Так-так, ви не помилилися. Однак не поспішайте хапатися за ножиці, тут є кілька нюансів, починаючи з вибору відповідної довжини і закінчуючи приведенням ремінця в нормальний зовнішній вигляд після вкорочення.

Що вам знадобиться:

  • Полімерний ремінець.
  • Рівна поверхня. Якщо це стіл, то постеліть на нього щільну тканину, візьміть дерев’яну дошку або гумовий килимок, що-небудь на чому будете різати.
  • Гострий інструмент, яким будете різати полімер: ножиці, леза, канцелярський ніж.
  • Лінійка, сантиметрова стрічка — для вимірювань.
  • Наждачний папір — для шліфування зрізаних країв.
  • Олівець.

Крок 1: вимірювання

Для початку визначте, яку довжину ремінця Касіо ви хочете отримати. Одягніть ремінець на руку, застебніть на пряжку і оціните, скільки зайвого матеріалу стирчить. Виміряйте цю довжину лінійкою.

Важливий момент! Ремінець Casio складається з двох частин. Одна (1) коротше з пряжкою, друга (2) довше з отворами. Обрізати будемо по тій, що довше, але при цьому не більше половини від різниці довжин. Тобто (Дліна2 — Дліна1) / 2 — це максимальний розмір, на який ви можете вкоротити полімерний ремінець на пряжці. Інакше, довжини кінчика буде недостатньо, щоб завертатися за шлевку, і ремінець буде постійно розщіпатися.

Провівши вимірювання і визначивши зайву частину ремінця, відзначте її олівцем на обрізання.

Крок 2: обрізка

Визначили, де робити розріз? Приступайте.

  1. Зафіксуйте ремінець надійніше, щоб він не «поїхав» під час різання, що призведе до нерівного зрізу. Так само може допомогти тримати ремінець так, щоб розріз залишався відкритим — це запобіжить защемлення леза ножа.
  2. Перший зріз робіть перпендикулярно. Після цього ви побачите, що вийшла кромка трохи блищить, що відрізняється від матової поверхні ремінця Casio. Це не проблема, в наступному кроці інструкції ми розповімо, як це виправити.
  3. Тепер надайте форму кінчика ремінця. Класичний варіант у ремінців Casio — це трапецієподібний або округлений кінчик. Якщо хочете округлений кінчик, то зробіть два невеликих надрізу по краях під кутом 45о. Для більш гострого варіанту обрізайте побільше або під іншим кутом. Тут уже все залежить від вашого смаку.

Крок 3: шліфування та полірування

Щоб надати форму зрізаним кутах і прибрати всі нерівності після обрізки, скористайтеся наждачним папером.

Пройдіться наждачкою по зрізу до тих пір, поки зрізаний край гумового ремінця не почне відповідати за формою і зовнішнім виглядом іншої частини.

Після обробки наждачним папером на зрізі гумового ремінця Касіо все ще залишаться невеликі шорсткості. Їх потрібно відполірувати. У домашніх умовах для цього можна скористатися джинсового або лляною тканиною, повстю. Натирайте зрізаний кінчик ремінця з гуми до тих пір, поки він не буде такого ж чорного матового кольору, як і решті ремінець.

От і все! Як бачите, зменшити довжину гумового ремінця для годин Casio досить просто і не потрібно мати спеціальних інструментів, як у випадку з металевими браслетами. Якщо ж ви сумніваєтеся у своїх силах або банально не хочете витрачати на все це час, то вкоротити довжину будь-якого ремінця ви можете в наших годинникових майстернях в місті Київ. Наші майстри володіють усіма необхідними інструментами, щоб зробити це швидко і якісно.