Як вкоротити часовий браслет

Металеві браслети для годинника представляють собою збірку з ланок, з’єднаних між собою штифтами. Це відноситься до штампованих і литих моделей. На відміну від шкіряних ремінців, довжину браслета не можна відрегулювати, просто затягнувши тугіше пряжку. Щоб зменшити довжину, потрібно видалити зайві ланки. Про те, як вкоротити браслет годинника своїми руками, піде мова в нашій інструкції.

Важливо! Для зняття ланок без шкоди для браслета важливо мати спеціальні інструменти і базові навички. Якщо ви не впевнені, рекомендуємо звернутися в нашу годинну майстерню в Києві (замовлення приймаємо по всій Україні). Наші годинні майстри укоротять браслет під розмір вашого зап’ястя швидко і якісно за лічені хвилини.

Тонке регулювання

У деяких кліпс є можливість тонкого регулювання довжини браслета — до 10 мм. Це відноситься до браслетних застібок з «кришкою». На бічній стороні такої кліпси є отвори (від двох до чотирьох) з відстанню між ними в 1–1,5 мм. Ви побачите, що один отвір «зайнято», а інші «вільні».

Щоб затягнути браслет годинника, досить переставити застібку так, щоб було зайнято інший отвір — підбирайте, орієнтуючись на необхідну довжину.

Якщо у вашій кліпси для браслета годинника немає такої регулювання, і ви не хочете змінювати звичну застібку, або регульованої довжини не вистачає, то укорочувати необхідно видаленням ланок.

Визначте число ланок на видалення

Щоб відрегулювати довжину сталевого браслета для годинника, потрібно спочатку визначити кількість зайвих ланок.

 1. Постеліть на стіл м’яку тканину. Необхідна, щоб не подряпати годинник або браслет.
 2. Одягніть браслет на руку. Розмістіть годинник так, як ви будете його носити, як правило, це посередині із зовнішнього боку зап’ястя.
 3. Акуратно переверніть руку, притримуючи браслет, прикладіть до столу циферблатом вниз, щоб годинник не рухався.
 4. Другою рукою (краще попросити будь-чию допомогу) зберіть провисаючі ланки браслета з однієї зі сторін кліпси. Збирайте їх до тих пір, поки ви не підберете підходящий розмір браслета.
 5. Визначте «зайві» ланки, порахуйте їх кількість. Якщо у браслета ланки розташовані в шаховому порядку, то орієнтуйтеся на крайні — рахуйте їх кількість.
 6. Розділіть отримане число ланок на видалення на 2 — вкорочувати браслет годинника потрібно рівномірно з кожної смуги, щоб кліпса залишалася по центру зап’ястя. Якщо число непарне, то з однієї з сторін просто видаліть на 1 ланку більше.

Рекомендуємо перевірити ще раз свої розрахунки за допомогою сантиметрової стрічки: виміряйте окружність зап’ястя, виміряйте довжину браслета, виміряйте довжину ланок на видалення. Далі математика: довжина браслета мінус довжина ланок дорівнює окружності зап’ястя. Якщо все приблизно сходиться, то розрахунок вірний.

Інструменти

Необхідні інструменти для укорочення браслета годинника:

 • витискувач штифтів;
 • тримач для металевого браслета;
 • невеликий молоток з кульовою голівкою;
 • лоток для деталей.

Порада: Щоб не купувати окремо два перші пункти, рекомендуємо купити витискувач штифтів, об’єднаний в один інструмент з тримачем для укорочення. Якщо вам необхідні різні розміри витискувачів, то в нашому магазині є спеціальні ремонтні набори.

Як зняти ланки браслета годинника

Уважно огляньте виворітну сторону браслета годинника.

У більшості браслетів з виворітного боку зі сторони застібки ви побачите, що деякі ланки позначені стрілочками. Вони відзначають ті деталі, які можна зняти з браслета. Напрямок стрілки визначає напрямок, в якому потрібно виштовхувати штифти з браслетної стрічки.

Якщо на браслеті є зазначені стрілками ланки, то видаляти ланки без стрілок у такої моделі не можна. Якщо ж на браслеті немає ніяких позначень, то, як правило, обмежень по регулюванню немає.

Зверніть увагу! Кліпса при регулюванні довжини не знімається, як і ланка, до якого вона приєднана, не бере участі в укорочуванні. Пропускаєте цю ланку з кліпсою і вже з наступних вибираєте необхідні на видалення.

Інструкція з видалення ланок:

 1. Знімати кліпсу і годинник з браслета не обов’язково. Однак недосвідченим радимо все ж від’єднати годинник, щоб його випадково не подряпати.
 2. Видаляти починайте з наступної ланки після ланки, на яку закріплена кліпса.
 3. Розмістіть браслет на тримачі так, щоб стрілки вказували вниз. Якщо ви купили витискувач з тримачем в одному інструменті, то стрілки повинні вказувати в сторону від витискувача. Першу ланку, яку будете видаляти, виставте по центру отвору в утримувачі.
 4. Прикладіть гостру частину витискувача до штифта і, скориставшись молоточком, вибийте штифт з ланки. Головне, протолкніть його на стільки, скільки вийде. Якщо шпилька не випала, зніміть браслет з держателя і струсіть, щоб вилетіла, або витягніть пальцями/плоскогубцями. Відкладіть деталь в лоток.
 5. Повторюйте процедуру з витіснення штифтів з браслета, поки не знімете всі потрібні ланки спочатку з одного боку, потім з іншого.

Після того, як ви видалите всі зайві ланки з обох сторін у вас буде три частини ремінця: дві сторони і кліпса із закріпленими на ній крайніми ланками. Тепер потрібно їх зібрати в єдиний годинниковий ремінець.

Інструкція по збірці браслета:

 1. Візьміть одну зі сторін і кліпсу. Зіставте обидва вільних кінця ланок так, щоб отримати наскрізний отвір під кріплення.
 2. Зафіксуйте браслет в тримачі, отвір в ланці має збігатися з твердою частиною тримача.
 3. Візьміть одну з раніше знятих шпильок і вставте тонким кінцем в отвір ланки, проштовхуючи від ланки до ланки. Вставивши штифт на місце, за допомогою витискувача і молотка забийте його до кінця. Молоток тримайте подалі від браслета, щоб не пошкодити металеву поверхню.
 4. Зібравши браслет, приміряйте його, щоб перевірити відповідність довжини. Якщо розмір не підходить, ви можете так само видалити ще ланки, або приєднати раніше зняті за аналогією з приєднанням ланки кліпси.

Якщо браслет для годинника сидить саме так, як ви хотіли, ви можете носити його кожен день. Обов’язково зберігайте зняті з браслета ланки і додаткові штифти в надійному місці на випадок, якщо вони вам знадобляться в майбутньому.