На якій руці носити ремінець з годинником

Суперечки про те, на яку руку одягати годинник, постійно велися, особливо в останні роки з розвитком соціальних мереж. Все більше людей почали ділитися особистими фотографіями: у одних ремінець з годинником видно на правій руці, у інших — на лівій. Це початок породжувати чимало суперечок. Яке ж становище є «правильним», і що про це говорить етикет? «Офіційно правильної» рукою для ремінця з годинником стали визнавати ліву, але є і виключення. Розглянемо, на якій руці носять годинник чоловіка і жінки і причини вибору в різних ситуаціях.

Ліва або права

Зручніше і практичніше носити ремінець з годинником на не домінуючій руці. Для правши — це ліва, для лівші — права.

Оскільки більшість людей правши, можна прийти до висновку, що більшість людей носять свій наручний годинник на лівій руці, але це не завжди так. Насправді, є багато правшів, які носять годинник на правій руці, точно так же, як є лівші, які одягають ремінець з годинником на ліву руку.

За норму в нашому суспільстві приймається те, що робить або вибирає більшість. Саме з цієї причини з’явилася думка, що одягати ремінець з годинником на ліву руку — правильно, а на праву руку — неправильно. Але ця «норма» є помилковою, оскільки обмежує лівшів або людей, яким просто зручно носити годинник на правій руці.

Важливо! Немає будь-якого усталеного правила норм поведінки по відношенню годин, наприклад, як у випадку “вилка — зліва, ніж — праворуч”.

З огляду на особливості лівшів, багато годинникових брендів, наприклад, Tudor, розробили «моделі годинників для лівшів». У таких годинників заводна головка знаходиться на лівій стороні корпусу годинника, а не на правій, що робить їх більш зручними для людей, у яких ліва рука — переважна.

Носіння годин на недоминантной руці дає кілька практичних переваг. Далі поговоримо про них.

Ви активніші з домінуючою рукою

Це ключова причина того, що годинник на лівій руці (якщо ви правша) є нормою. Оскільки ви, як правило, частіше використовуєте домінуючу руку і активніші з нею, легше випадково подряпати або зламати годинник, якщо носити їх на правій руці. Крім того, якщо ви правша і носите годинник на правій руці, вони можуть заважати, а також ускладнювати поворот зап’ястя.

Таким чином, часовий ремінець буде дратувати, коли ви виконуєте завдання правою рукою. Наприклад, якщо надіти годинник, особливо великі, на правий зап’ясток, і ви візьмете ручку або олівець і почнете писати від руки, то робити це буде досить незручно і важко.

Встановлювати час простіше

У переважної більшості годинників заводна головка знаходиться на правій стороні корпусу. Якщо ви носите годинник на лівій руці, заводна головка стає легко доступною, що дозволяє легко змінювати час. З іншого боку, якщо ви носите годинник на правій руці, змінити час за допомогою годинника на руці стане практично неможливо, так як доведеться викручуватися через руку. Це означає, що вам буде потрібно зняти годинник з правої руки, перш ніж встановити час.

Легше побачити час

Якщо ви правша, ви більше працюєте правою рукою. Це означає, що, коли ваша права рука зайнята, вам буде легше швидко перевірити час, піднявши ліву руку, продовжуючи робити щось правою.

Наприклад, ви здаєте письмовий іспит на час, буде зручніше продовжувати писати і поглядати на годинник, ніж кожен раз відкладати ручку, щоб перевірити час — в результаті втрачається цей самий час.

Менше ризику пошкодити годинник

Коли ви носите ремінець з годинником на домінуючий руці (на лівій для правшів), то знижується ризик поломки. Це пояснюється тим, що ви більш активні з правою рукою, тому надягаючи на неї годинник, ви провокує зношування годинникових механізмів. Зокрема, всі види ударів призводять до зносу механізму, особливо сильні удари, які можуть пошкодити механізм або повністю зруйнувати його.

Наприклад, якщо ви використовуєте молоток і носите годинник на правому зап’ясті, ви завдасте сильні удари по руху годин, що призведе до їх швидшого зносу. Те ж саме відбувається, коли ви виконуєте такі завдання, як гра в теніс (так, ви використовуєте обидві руки, але в основному домінуючу руку) або коли ви щось кидаєте і т. Д.

Наш світ — світ правшів

Як би це дивно не звучало, але наш світ створений для правшів. Кожна дрібниця розрахована на те, що ви будете працювати або триматися за неї правою рукою: дверні ручки, ножиці, комп’ютерна миша, годинник і т. Д. Це ж впливає і на лівшів. Навіть якщо ви переважно використовуєте ліву руку, в побуті ви все одно будете користуватися правою — просто тому, що багато речей розраховані саме на таке використання (той же комп’ютер). У підсумку, надягаючи ремінець на праву руку і виконуючи повсякденні завдання, годинник може подряпатися, особливо корпус і металевий браслет.

Висновок

Вам не потрібно слідувати «стереотипу» носіння ремінця з годинником на лівому зап’ясті — незалежно від того, лівша ви або правша. Найважливіша частина — щоб ви робили те, що вам більше подобається. Звичайно, «норма світу годинників» говорить, що ви повинні носити годинник на лівій руці, але якщо це вам не підходить, використовуйте інше зап’ясті. Це особливо вірно для лівшів, тому що теоретично ті ж практичні правила, що і носіння годинника на лівій руці для правшів, повинні застосовуватися до тих, хто носить годинник на правому зап’ясті. Так, ліва рука зустрічається найчастіше, але це не означає, що це найкраща альтернатива для вас.