Чи потрібно і як правильно дезінфікувати наручний годинник

У необхідності дезінфікувати або іншим чином стерилізувати наручний годинник немає нічого нового. Протягом багатьох років вченим і медичним працівникам усіх категорій доводилося стикатися з тим фактом, що їх наручний годинник (або інші натільні предмети) схильні до забруднення і їх необхідно час від часу чистити. Рік 2020 вплинув на світ так, що незліченна кількість людей стурбовані поширенням коронавірусу COVID-19. Більше людей, ніж будь-коли, зацікавлені в захисті себе від поширення вірусів і інших патогенів, тому хочемо дати кілька порад про те, як правильно дезінфікувати наручний годинник.

годинник на руці

Найважливіше не стільки в тому, як стерилізувати предмети, скільки в тому, як зробити це з наручним годинником без надмірного ризику пошкодження або появи плям на ньому. Такий сентиментальний і іноді делікатний аксесуар. Годинник також є цінними предметами, і було б прикро, якби хтось зіпсував їх, просто намагаючись почистити.

Який годинник можна дезінфікувати

Якщо ви побоюєтеся, що годинник був в контакті з вірусом або інфекційним агентом, ви повинні знати, що більшість годинників можна стерилізувати, в залежності від їх складу.

В основному годинники виконані з нержавіючої сталі і дорогоцінних металів з сапфірових і мінеральними стеклами — такі моделі не схильні до дії більшості дезінфікуючих засобів. У них високий ступінь захисту.

Однак слід проявляти обережність, якщо годинник не водонепроникний або якщо водонепроникність більше не відповідає заводським вимогам.

Який спосіб дезінфекції годинників краще

Традиційні способи стерилізації предметів включають протирання їх ізопропіловим спиртом або кип’ятіння. Хоча ці методи можуть допомогти стерилізувати наручний годинник, вони також можуть пошкодити їх в процесі. З огляду на те, що наручний годинник іноді є крихким і часто дорогим предметом, який метод їх стерилізації краще?

мити годинник

Щоб правильно дезінфікувати годинник, важливо очистити його від бруду і сміття, перш ніж стерилізувати. Для цього, якщо годинник водонепроникний, ми рекомендуємо очищати корпус і металевий браслет теплою водою з м’яким милом і м’якою щіткою. Використання води з температурою вище 90 градусів викликає ризик розширення прокладок і ущільнень, що знижує водонепроникність, і не рекомендується. Таким чином, кип’ятіння наручних годинників в воді для стерилізації не рекомендується через можливе ушкодження під впливом таких високих температур.

Після того, як годинник стане чистими, ми рекомендуємо стерилізувати їх високоякісним медичним спиртом, що містить не менше 60% спирту, завдавши його на ватний диск і протерши поверхню годинника. Будьте обережні, щоб не просочити годинник занадто довго протиранням або ізопропіловим спиртом, так як це також може пошкодити прокладки і ущільнення.

Також важливо відзначити, що, якщо годинник має будь-які інші матеріали, такі як пластик, кераміка, вуглецеве волокно або будь-який інший тип покриття, слід уникати використання ізопропілового спирту і не рекомендується для цих матеріалів. У цьому випадку розумніше використовувати в якості засобу для чищення розчину тільки теплу воду з милом.

Який годинник краще в період пандемії

У період поширення коронавірусу людям, які працюють з великою кількістю людей і тим більше медпрацівникам, дуже важливо дезінфікувати свої речі. Це ж стосується і годинників. Однак не всі годинники і ремінці до них зручні для стерилізації. Важливо, щоб професіонали в галузі медицини носили годинник, який легко чистити і який складається з матеріалів, які можна ефективно дезінфікувати.

чистка корпусу годинника

Найбільш бажані годинники з нержавіючої сталі з металевими браслетами, в яких браслет складається з великих ланок, або з силіконовими ремінцями.

Сітку або плетену нержавіючу сталь складно чистити, і вона може накопичувати бруд в дрібних проміжках між ланками. У зв’язку з цим, подібні моделі ремінців краще не використовувати працівникам медицини.

Для забезпечення стерильного середовища важливо уникати певних матеріалів, які важко очистити і дезінфікувати. Найбільшу заклопотаність викликають годинники з нейлоновим, шкіряним, тканинним ремінцем. Ці матеріали зазвичай не можна очистити або стерилізувати без зміни. До іншим модних речей відносяться металеві або пластикові еластичні стрічки, сітчасті або плетені конструкції, або ткані метали, оскільки вони легко збирають бруд і сміття і їх складніше чистити.

Чи можна самостійно стерилізувати наручний годинник

Стерилізація наручних годинників — це те, що кожен може зробити вдома без спеціального обладнання.

Якщо ви можете доставити свій годинник в відповідний сервісний центр, вони можуть забезпечити більш ретельний процес стерилізації, оскільки можуть розібрати будь-які компоненти, які схильні до скупчення бруду, для більш ретельного очищення. Наявність доступу до ультразвукового очищувача і пароочисника також дозволяє виконувати більш точні дії, що дійсно є в більшості сервісних центрів.