Як з’явився ремінець для годинників Nato

Камуфляжний принт, штани-карго, армійські черевики — армія вже давно є джерелом модних тенденцій, і провідні дизайнери перетворюють те, що колись було утилітарною стандартної екіпіровкою, в обов’язкову річ для тих, хто розбирається в стилі. Погляньте на достаток доступних сьогодні годинників в стилі мілітарі, і очевидно, що часовий світ повністю сприйняв цей образ і зробив його своїм. Від годинників для пілотів ВПС до годинників для підводного плавання ВМС — будь-який серйозний ентузіаст годинників, швидше за все, має в своїй колекції хоча б одну модель військового зразка.

годинник з ремінцем nato на руці

Однак не обмежуйтеся тільки корпусом і циферблатом годинників, і ви виявите, що військовий стиль проник в найважливіший аксесуар наручних годинників — ремінець. Від ремінця для годинника Zulu до камуфляжних принтів і ремінця Bund — всюди вплив військових; але жоден з них не зустрічається так широко, як ремінець для годинників Nato. Ремінець NATO був опорою часових трендів з моменту його створення, і тут ми розглянемо його походження, розвиток і сучасні інтерпретації.

Ремінець G10 NATO

У 1973 році міністерство оборони Великобританії (MOD) додало до свого каталог стандартної екіпіровки новий предмет під назвою «Ремінець, наручні годинники». Ці наручні годинники були класифіковані як «Адміралтейські сірі» за кольором, шириною 20 мм і були оснащені хромованими латунними пряжками. Ремінець був виготовлений з двох шматків нейлонової тканини — більш довгого шматка, щоб обернути його навколо зап’ястя, і іншого більш короткого відрізка, петлевого позаду корпуси годинників, щоб він не рухався вгору і вниз по ремінцю.

Ці ремінці для годинника MOD в кінцевому підсумку були названі ремінцями G10 в зв’язку з формою G10, яку потрібно було заповнити, щоб замовити їх. Позначення НАТО з’явилося набагато пізніше, і це було пов’язано з 13-значним інвентарним номером НАТО (NSN), присвоєним ремінця. З тих пір ремінець G10 NATO став фаворитом серед шанувальників годинників у всьому світі.

Ремінець Nato Джеймса Бонда

Коли Шон Коннері знявся у фільмі про Джеймса Бонда «Голдфінгер» 1964 року народження, на його зап’ясті був Rolex Submariner 6538. Це був третій раз, коли фанати Бонда бачили супершпигуна в знаменитому Rolex Sub, але все ж в цей раз було щось зовсім інше . Замість шкіряного ремінця, як в попередніх двох фільмах про Бонда, Submariner 6538 був прикріплений до смугастого нейлонового ремінця.

джеймс бонд з годинником на ремінці nato

Раніше вважалося, що ремінець НАТО Бонда був чорно-сірим, проте при перегляді на більш якісних кадрах кольори ремінця виглядають темно-синім, бордово-червоним і оливково-зеленим. Деякі стверджують, що це був вихідний колір ремінця, в той час як інші відзначають, що кольори виглядають так тільки через поліпшення відео. Колір ремінця — не єдине, що викликає розбіжності з приводу цього, здавалося б, безневинного аксесуара для годинника — його назва також викликає суперечки.

Сьогодні чорно-сірий нейлоновий ремінець часто продається як ремінець для годинника «Джеймс Бонд НАТО». Однак це неправильна назва, тому що ремінець G10 NATO був представлений тільки через дев’ять років після того, як «Goldfinger» потрапив на екрани. Незважаючи на цей кричущий факт, так звані ремінці для годинника «Джеймс Бонд НАТО» нікуди не подінуться!

Ремінець Nato сьогодні

Сьогодні можна з упевненістю сказати, що етикетка Nato більше не належить тільки до утилітарного військового спорядження, а охоплює набагато ширший спектр стилів, кольорів, принтів, розмірів і навіть матеріалів.

різнокольорові ремінці nato

Пройшли часи тільки кольору «Адміралтейський сірий» або двоколірних сіро-чорних смуг. Ремінці NATO тепер доступні у всіх мислимих кольорах, включаючи однотонні смуги і навіть з камуфляжним малюнком. Ширина також різниться, щоб відповідати різним розмірам годинників, від маленьких до дуже великих; загальні розміри варіюються від 16 мм до 24 мм. Крім того, ремінці для годинника NATO більше не обмежуються тільки нейлоном — їх можна виготовляти з усіх типів шкіри і навіть з тканини канвас.

Отже, виникає питання: що саме являє собою ремінець для годинників НАТО? Це конструкція ремінця, а не матеріал або колірна гамма. Щоб вважатися ремінцем НАТО, повинен бути більш короткий додатковий ремінець з пряжкою, яка утримує корпус годинника на місці і запобігає його зісковзуванню вгору і вниз, більш довгий ремінець, закріплений на зап’ясті.

виготовленя ремінця нато

Але як щодо близького родича годинного ремінця НАТО, ремінця для годинника Zulu?

NATO VS. ZULU

На перший погляд, лямки NATO і Zulu можуть здатися дуже схожими за конструкцією — навіть майже ідентичними. Однак при найближчому розгляді ви побачите, що є деякі важливі відмінності.

Як ми вже згадували, ремінці для годинника NATO були розроблені з додаванням додаткового коротшого клапана для ремінця, що петляє за корпусом для підвищення безпеки навколо зап’ястя. Ремінці для годинника Zulu з трьома кільцями (іноді також звані ремінцями HD NATO) не включають в себе цю додаткову деталь, а скоріше складаються з одного довгого безперервного ремінця. Крім того, ремінці для годинника Zulu зазвичай мають більш товсту тканину і більш товсті пряжки в порівнянні з ремінцями НАТО.

Щоб трохи збити з пантелику, ремінці Zulu з п’ятьма кільцями дійсно мають цей додатковий ремінець, як і ремінець NATO — різниця полягає в основному в товщині матеріалу і більших пряжках.

вигляд годинника з ремінцем нато

В результаті назви NATO і Zulu часто використовуються як синоніми, хоча насправді це різні стилі ремінців до наручних годинників.

Чи називаєте ви це НАТО, G10, Zulu або навіть Джеймсом Бондом, головна привабливість цих ремінців у військовому стилі полягає в тому, що вони поєднуються практично з будь-якими наручними годинниками. Ремінець NATO — від недорогих годинників до ультра-розкішних годинників до ультрасучасних розумних годинників — надає вінтажний шарм всім типам годинників, прикріплених до нього.

Більш того, заміна ремінців і браслетів — це простий спосіб змінити загальний вигляд годинника. Збирати колекцію ремінців до наручних годинників NATO значно простіше і дешевше, ніж збирати велику колекцію різних годинників. Крім того, подорож з одним годинником і асортиментом ремінців — кращий спосіб зібрати речі, про що варто подумати при плануванні наступної відпустки.