Керівництво: як поміняти ремінець на годиннику в домашніх умовах

Купити новий ремінець або браслет на годинник — це тільки половина справи. Вам ще належить якось встановити новий аксесуар, перед цим знявши старий. Без спеціальних інструментів і не знаючи, як здійснюється заміна, ви ризикуєте зіпсувати годинник або пошкодити кріплення. Найпростіше звернутися до годинних майстрів, але якщо ви хочете міняти ремінці часто, то економніше буде навчитися цьому самостійно. Пропонуємо вам ознайомитися з покроковим керівництвом, як поміняти ремінець на годиннику в домашніх умовах.

Щоб зняти і замінити ремінець годинника, вам знадобиться кілька важливих інструментів і деталей.

 • годинник, на якому ви будете міняти ремінець;
 • змінний ремінець того ж розміру, що і кріплення у годинника;
 • м’яка поверхня, наприклад, тканина, футболка або килимок для мишки;
 • інструмент шпилькоз’ємник або альтернативний гострий предмет;
 • запасні шпильки відповідного розміру.

Всі необхідні інструменти ви можете купити в онлайн-магазині «Година» або в будь-який з наших майстерень в Києві (адреси і телефони вказані в розділі «Контакти»).

Бажано використовувати спеціальний інструмент для зняття ремінців, так як його конструкція дозволяє це робити в лічені секунди і не дряпає поверхню годинника. Використання в домашніх умовах альтернативи у вигляді тонкого ножа або викрутки зажадає від вас додаткових зусиль і обережності — будь-який невірний рух і ви подряпаєте корпус годинника.

Важливо! Деякі ремінці оснащені швидкознімними шпильками, яка дозволяє поміняти часовий ремінець вручну без будь-яких інструментів. На шпильці є спеціальний язичок (ви його побачите в місці кріплення ремінця до годинника. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути на маленький важіль вниз, від найближчого виступу, пружина стиснеться, що дозволяє або витягнути ремінець з вушок годинника, або навпаки вставити шпильку в вушко.

Далі інструкція буде стосуватися тільки заміни ремінця зі стандартним пружинним стрижнем.

Як зняти ремінець з годин

Якщо на ваших годиннику вже є ремінець, то, логічно, його спочатку потрібно зняти. Перед цим уважно огляньте аксесуар, переконайтеся, що годинник цілий, без пошкоджень. Якщо є якісь проблеми, то бажано віднести аксесуар в годинникову майстерню або віддати в ремонт по гарантії. Врахуйте, що після самостійної заміни ремінця ви можете позбутися гарантії, а якщо по необережності збільшите раніше виявлену поломку, то полагодити годинник обійдеться дорожче.

 1. Покладіть годинник на м’яку поверхню. Для цього можете скористатися, наприклад, рушником без ворсу, скатертиною, великим килимком для миші. Це необхідно для запобігання подряпин і пошкодження вашого годинника. Також на м’якій тканині впала шпилька не покотився і не загубиться.
 2. Огляньте місце кріплення ремінця до годинника. Збоку вушок ви побачите просвердлені виступи. Це невеликі отвори, виточені в вушках, що виходять з корпусу годинника. У них вставлений пружинний стержень, який необхідно затиснути, щоб вийняти ремінець. Можна скористатися вузьким гострим предметом і докласти зусилля до пружини шпильки, але як ви наочно побачите, це загрожує пошкодженням корпусу. Також використовуючи невідповідний інструмент є ризик, що в результаті шпилька просто вилетить і знайти її буде ой як складно.
 3. Найкраще буде використовувати спеціальний інструмент з пружинним стрижнем. Ці інструменти мають V-подібну точку, за допомогою якої ви можете стиснути шпильку і видалити її. Для цього вам потрібно знайти виступ пружинної планки, зазвичай з правого боку ремінця, якщо дивитися на нього ззаду. Вставте вилку інструменту туди, надавивши на гребінь, щоб стиснути пружину, поки шпилька не визволиться від виступів.
 4. Коли ремінець знятий, не поспішайте поміняти його на новий. Уважно оцініть чистоту вушок годинника. Основний бруд і пил зазвичай скупчується в цьому місці. Перш ніж одягати новий ремінець, почистіть ваш годинник. Як це робити, ми розповідали в одній з попередніх статей.

Як надіти ремінець на годинник

Важливо! Ремінець ділиться на дві частини: коротка частина з пряжкою одягається з боку «12» годин на циферблаті, а довга з отворами з боку «6» годин.

 1. Переконайтеся, що ваш ремінець або браслет на заміну має правильний розмір. Це можна зробити двома способами. По-перше, ви можете використовувати штангенциркуль, щоб фізично виміряти розмір простору між виступами. Якщо у вас його немає, ви можете використовувати лінійку або дізнатися ширину вушок вашого годинника в Інтернеті. Ремінці для наручних годинників зазвичай бувають однакового розміру, зазвичай 18, 20 і 22 мм, хоча деякі можуть відрізнятися. Переконайтеся, що ви купуєте запасний ремінець і пружинний стержень, що відповідає цьому розміром.
 2. Якщо у цього змінного ременя є швидкоз’ємні стрижні, ви можете легко стиснути їх за допомогою важеля і вставити на місце одним кінцем за раз. Протягніть першу сторону в отвір для виступу і використовуйте його як точку повороту. Потім перемістіть інший кінець на місце, переконавшись, що пружинний стержень не стане на місце отвору для виступу. Швидко поворушіть ремінцем, щоб переконатися, що він щільно сидить на місці.
 3. Якщо на змінному ремінці немає цієї функції, вам знову знадобиться шпилькоз’ємник. Замість того, щоб стискати пружинний стержень за допомогою важеля, вам просто потрібно використовувати вилку на іншому кінці вашого інструменту. Вставте один кінець у вушко, потім з іншого боку знайдіть виступ на шпильці і з допомогою роздвоєного боку інструменту стисніть його до центру до потрібного розміру, вставте в друге вушко і відпустіть. Важливо, щоб пружинний стержень встав на місце з виразним клацанням. Потягніть за ремінець, переконайтеся, що шпилька зафіксувалася.

Важливо! Третій пункт бажано не виконувати підручними інструментами, так як легко можна подряпати вушка, тому будьте обережні і не поспішайте.

Зверніть увагу

Описаний метод, як поміняти ремінець годинника, прекрасно підходить, якщо вам просто потрібно замінити одну деталь на іншу. У разі металевих браслетів іноді потрібно відрегулювати довжину, знявши кілька зайвих ланок. Робиться це інакше і зовсім іншими інструментами. Про це ми опублікуємо окрему інструкцію для домашнього застосування незабаром в блозі.