Як почистити каучуковий ремінець для годинника

Каучукові ремінці для годинника характеризуються високою практичністю і простим доглядом, але це не означає, що їх можна закинути. Ремінці брудняться постійно, за фактом це один із найзабрудненіших предметів гардеробу: піт, лосьйон або крем для тіла, вуличний пил, випадкові краплі їжі та напоїв, дезінфектор тощо. Все, з чим контактують ваші руки, потрапляє і на ремінець. Натуральний каучук більш стійкий, ніж та сама шкіра, але він не відштовхує бруд магічним чином. Розберемо, як почистити каучуковий ремінець від годинника правильно в домашніх умовах.

Натуральний каучук – популярний матеріал для спортивних та фітнес годинників. Найбільш поширені каучукові ремінці для годинника Apple Watch, Ulysse Nardin, Hublot і т. д.

Що таке натуральний каучук?

Перш ніж дізнатися, як чистити ремінець з натурального каучуку, зробимо крок назад і спробуємо зрозуміти, що таке натуральний каучук і в чому його особливості. 

Натуральний каучук є полімером, створеним природою. Каучук збирають у вигляді латексу з дерева Гевея бразильська та деяких інших рослин. Це липкий молочно-білий колоїд, який відсмоктують із надрізів на дереві. Отримана речовина (латекс) очищається до каучуку, що вже використовується у промисловості. 

З натурального каучуку виготовляють чимало виробів. Це дуже еластичний і міцний матеріал, надзвичайно водостійкий і має високу пружність. На жаль, натуральний каучук не має високої стійкості до світла, тепла та озону. Це робить його делікатним матеріалом, що вимагає дбайливого чищення та догляду.

Як почистити каучуковий ремінець для годинника

Як почистити ремінець із натурального каучуку

Порада: чистити ремінець із натурального каучуку не потрібно занадто часто, достатньо робити це в міру забруднення. .

Чим мити? Щоб очистити каучуковий ремінець, ви можете використовувати засіб для чищення, рекомендований виробником ремінця. Економніше і менш ефективніше – приготувати слабкий мильний розчин, змішавши 1 столову ложку рідкого м’якого мила і чверть води. 

Як мити? Опустіть каучуковий браслет (без годинника) в мильну воду і обережно потріть його пальцями. У місцях, де спостерігаються стійкі плями, пройдіть м’якою щіткою або губкою. Можна чистити м’якою зубною щіткою: вона невелика, тому зручніше буде очищати вузькі ремінці з каучуку.

Якщо ремінець із натурального каучуку дуже брудний:

  • Нанесіть на годинниковий ремінець трохи білої зубної пасти без абразивів і пройдіться по всій довжині. Зубна паста добре очищає більшість плям. Важливо! Не беріть пасту з кристалами та іншими абразивами, які використовуються для кращого чищення зубів. Такий засіб лише подряпає поверхню каучуку. 
  • Замість зубної пасти можна зробити кашку із харчової соди. У столову ложку соди капніть пару крапель води – повинна вийде густа кашка (важливо, щоб вона не розтікалася). Нанести приготований засіб на каучуковий ремінець, залишити на пару хвилин, після чого пройтися м’якою щіткою.

Очищений ремінець з натурального каучуку ретельно промийте у проточній воді, щоб видалити сліди очищувального засобу.

Як сушити? Щоб висушити каучуковий ремінець для годинника, скористайтеся чистим безворсовим рушником і добре промакніть всю воду. Важливо! Для сушіння годинникового ремінця із каучуку заборонено використовувати фен, радіатор опалення або інші джерела тепла. Також вам не потрібно сушити ремінець природним чином на відкритому повітрі (тим більше під сонячними променями), тому що натуральний каучук не має сильної стійкості до впливу тепла і світла і може легко зламатися під дією тепла або змінити колір.

Важлива порада! Після того як каучуковий ремінець для годинника очищений, радимо скористатися кондиціонером для гуми. Через відсутність кондиціонера можете скористатися оливковою олією. Вибраний засіб нанесіть на м’яку ганчірку та відполіруйте поверхню годинникового ремінця. Після обробки протріть аксесуар чистою та сухою ганчіркою, щоб прибрати надлишки кондиціонера або олії. Кондиціонер пом’якшить гуму і не дасть їй розтріскатися. 

Додаткові поради 

  • Після купання в морі чи басейні обов’язково ополіскуйте каучуковий ремінець у чистій проточній воді, щоб змити залишки солі, хлору тощо.
  • Невеликі сліди бруду видаляйте відразу вологою ганчіркою, наприклад мікрофіброю для чищення монітора комп’ютера.
  • Поставлені плями легко виводяться з натурального каучуку за допомогою канцелярської гумки.