Як купити годинник для дайвінгу з ремінцем: 5 порад

Отже, ви готові купити ваші перші дайвінг годинник – добре. Але з чого розпочати? Адже в магазині ви можете побачити безліч варіантів, більшість з яких виглядають однаково, деякі з них доступні за ціною, а деякі астрономічно дороги без видимої причини. Як відрізнити одне від одного? Ми склали 5 питань, які потрібно поставити собі, щоб купити годинник для дайвінгу з ремінцем правильно. 

Навіщо вам годинник?

Перше питання визначає, як саме ви будете використовувати годинник, для чого вони вам потрібні. Одна справа, якщо ви занурюватиметеся з годинником під воду, а інша, якщо вам просто подобається дизайн, а займатися дайвінгом ви не плануєте. 

Розглянемо нюанси покупки “настільного дайвера” – саме так називають годинник для дайвінгу, який до цього виду спорту відноситься тільки дизайном і призначений виключно для “неводного” світу. Якщо ви занурюватися під воду з годинником не плануєте, деякі функції вам не знадобляться, що істотно знизить ціну моделі. Наприклад, гелієвий випускний клапан, лічильник занурення, 12-годинний безель, браслет зі спеціальною застібкою для дайвінгу – від цих параметрів ви можете відмовитися при покупці годинника в дайвінг-стилі, не плануючи занурення. 

Іншими словами, запитайте себе, що ви збираєтеся робити з годинником, і це спростить вашу покупку. При фільтрі вибору в магазині, відключіть параметри пов’язані з зануренням під воду, і ви побачите, як список вибору в рази скоротиться. 

Як купити годинник для дайвінгу

Що виберете: кварцовий або механічний годинник?

Як і будь-який інший годинник, годинник для дайвінгу поділяється на механічні та кварцові. Перші – рухаються механічно, заводяться вручну щодня, відрізняються великим терміном служби. Другі – працюють на батарейках, відрізняються високою точністю, не потрібен щоденний завод, але мають низьку ремонтопридатність. Що ж вибрати? У цьому питанні відповідь залежить від особистих уподобань. 

Хтось вибирає кварцовий годинник для дайвінгу – це дозволить не турбуватися у подорожі про щоденний завод і бути впевненим, що час завжди показується точно. Хтось віддає перевагу механічному годиннику – це не тільки данина поваги годинниковій справі, але й можливість отримати довговічний аксесуар, який при необхідності легко відремонтувати. У випадку ж з кварцовим механізмом будь-яка поломка вимагатиме заміни всього механізму, що часом рівносильно купівлі нового годинника.

Який вибрати браслет чи ремінець?

Відповідь це питання випливає з першого. Якщо вибираєте годинник для дайвінгу для “неводного” світу, то ви не обмежені у виборі ремінця. При покупці дайвінг годинника для занурення під воду браслет варто вибирати з тих, які розраховані на подібні умови. Це сталеві браслети або гумові ремінці зі спеціальною застібкою. 

Браслет з дайверським подовжувачем оснащений кліпсою, яка має механізм швидкого регулювання довжини. Для чого це потрібно? Все просто, зазвичай ми носимо годинник на голу шкіру, але коли одягаємо гідрокостюм, обхват зап’ястя збільшується і ремінець із строго зафіксованою довжиною вже не надіти або він передавлюватиме кровотік. Щоб цього не відбувалося, на ремінці має бути спеціальна кліпса, яка подовжить браслет. 

Важливо! Ремінець для годинника, що використовується для занурення під воду, повинен бути оснащений кліпсою зі спеціальним подовжувачем дайвером!

Наскільки помітний потрібний циферблат?

Є досить велика ймовірність, що якщо ви пірнаєте, аналоговий стрілочний годинник не сильно допоможе у вимірі часу – його просто не буде видно. Як правило, для цього використовується підводний комп’ютер. Однак завжди добре мати резервну копію, і не всі пірнають із комп’ютером. Таким чином, вам напевно потрібен добре помітний циферблат, який, ймовірно, буде виконаний з Super-LumiNova (якщо це сучасний годинник) або тритію (в автономних трубках на сучасному годиннику). Не вдаючись у подробиці порівняння тритію та SLN, досить сказати, що наявність лаконічного, добре помітного циферблату є ключовим як під водою, так і на суші.

Яка гарантія йде на годинник?

Багато великих брендів зараз пропонують розширену гарантію на годинник на кілька років (наприклад, у Rolex – п’ять років, а у IWC – неймовірні вісім). Хоча ці гарантії в основному покривають дефекти виробника, а не планове обслуговування (яке багато брендів рекомендують кожні 3-5 років і можуть бути досить дорогими). Але все ж таки душевний спокій, який дає довга гарантія, що супроводжує дорогий годинник, має велике значення, особливо коли ви берете аксесуар під воду. Більш того, більшість авторизованих сервісних центрів продовжили гарантію ще на один період після виконання ремонту, покритого гарантією. Гарантія не поширюється на звичайне зношування, але якщо у вас під водою сталася катастрофічна відмова через погане виробництво, ви будете раді її отримати.