Як прибрати подряпини з браслета і годинника

Рано чи пізно це мало статися. Перша подряпина на сталевому браслеті або корпусі новенького годинника дуже болюча і образлива.  Чи варто засмучуватися? Ні! Адже є відразу кілька способів, як прибрати подряпини з браслета і корпуса годинника, особливо якщо мова йде про нержавіючу сталь. Ми допоможемо вам повернути прекрасний зовнішній вигляд годинника, а вам вже вирішувати, будете робити ви це самостійно за наведеною нижче інструкції або зверніться в нашу годинникову майстерню.

Важливо! Якщо ви вирішили позбутися від подряпин власноруч, то будьте готові, що будь-які дії з рекомендацій нижче через недосвідченість можуть нашкодити сталевий поверхні. Обов’язково врахуйте всі поради.

Скориставшись послугами годинникових майстрів, ви захистите себе від ризику пошкодити корпус годинника або поверхню сталевого браслета.  Наші годинникарі оснащені всім необхідним обладнанням і матеріалами для виконання якісної роботи.

Полірування годинника – хороша ідея?

Перед тим, як з головою зануритися в процес полірування годинника і браслета, слід врахувати кілька важливих застережень:

  • Полірування цінних вінтажних годинників потенційно знижує їх вартість: вона може помітно змінити силует корпусу, а поверхню більше не буде такою ж, як оригінальна заводська обробка. Це необоротно змінить характер годинника (знову ж, подряпини теж зникнуть, так що в будь-якому випадку доводиться йти на компроміс). Вирішіть, що важливіше відполірувати годинник від подряпин або зберегти їх оригінальний зовнішній вигляд і вартість для колекціонерів.
  • Якщо ви все одно хочете відполірувати свій годинник, знайте, що обробка більшості годинників виконується з використанням спеціального обладнання і досвіду. Найкраще довірити це професіоналам, відправивши годинник на сервісне обслуговування торгової марки або доручивши їх досвідченому ювеліру або годинникарю. Годинникар зможе розібрати годинник і правильно обробити його компоненти. Спроби зробити таке на аматорському рівні пов’язані з ризиком.  Що стосується сталевих браслетів, то їх цінність нижче годинника, і зламати їх складніше, так що ризики менші, і полірування цілком можна зробити самостійно.

Якщо у вас є терпіння, схильність до роботи руками, і ви все ще маєте намір самостійно прибрати невеликі подряпини з корпусу годинника і браслета, тоді читайте далі.

Як прибрати подряпини з браслета

Визначте шорсткість подряпаної поверхні

Метал на корпусі годинника і браслета може мати поліровану або матову обробку або піскоструйну обробку, і кожен з цих варіантів вимагає різних рішень з реставрації. Наприклад, полірування на матової поверхні призведе лише до того, що з’явиться блискуче пляма, яке буде відразу кидатися в очі. Тільки професіонали зі спеціальним обладнанням здатні обробити подряпані матові поверхні або поверхні, піддані піскоструйній обробці.

При видаленні подряпин з поверхні браслета або годинника ваша мета повинна в першу чергу полягати в тому, щоб максимально наблизити зовнішній вигляд обробленої частини до обробки інших частин поверхні.

Видалення подряпин з полірованих браслетів і годинників

Існує кілька методів видалення подряпин з полірованих поверхонь годинника або браслетів своїми руками:

  • Ювелірна тканина – хороший варіант. Радимо купити тканину для поліровки за замовчуванням разом з покупкою браслета або годинника.
  • Порошок або паста для полірування. Відмінно працює в комбінації з ювелірною тканиною. Порошок заповнює подряпини, а тканину розрівнює і очищає поверхню.

Хоча таким чином можна отримати досить задовільний результат, сліди від глибоких подряпин часто залишаються видимими. Якщо самостійно відполірувати годинник або браслет не вийшло, зверніться в годинникову майстерню.

Видалення подряпин з матових поверхонь браслетів і годинників

Матова або піскоструйна обробка являє собою безліч однорідних подряпин на металі.  Видаляючи поліруванням поставлені подряпини з такою поверхні, ви видалите і “спеціальні подряпини”, нанесені обробкою. При цьому матова обробка може відрізнятися по тонкощі і глибині нанесення. У підсумку необхідно, щоб обраний спосіб полірування матової поверхні збігався з обробкою годинника і браслета. Якщо ви докладете більший тиск, ніж потрібно, то просто залишитеся з яскравою плямою на своєму аксесуарі.

Годинникові майстерні оснащені спеціальними інструментами і матеріалами для видалення дефектів з матових сталевих поверхонь. У домашніх умовах можна хіба що скористатися пензлем або ластиком для годинників та браслетів. Обов’язково надіньте латексні рукавички, щоб захистити руки від металевих осколків, і стежте за шорсткістю оброблюваної поверхні.