Як поміняти батарейку в наручному годиннику

Кварцовий годинник примітний тим, що його не потрібно заводити. Працюють такі годинникові механізми на батарейці до 3 років без потреби проводити сервісне обслуговування. А коли з’явиться потреба замінити батарейку, ви можете зробити це навіть самостійно. Все, що вам знадобиться, нова батарея і кілька спеціальних інструментів. Інструкція, як поміняти батарейку в годиннику в домашніх умовах. 

Інструменти, які знадобляться під час заміни годинникової батареї:

 • Набір інструментів із ключем для відкривання задньої кришки корпусу годинника. Найкраще купити такий набір відразу з покупкою годинника. З ним ви і батарейку поміняєте, і браслет або ремінець для наручних налаштуєте. Дуже зручно.
 • М’яч для відкриття задньої кришки годинника. Допоможе легко відкрити корпус без подряпин. Підходить для годинника, у якого немає виїмки для гайкового ключа.
 • Ніж для відкриття задньої кришки годинника. Спеціальний інструмент із невеликим тонким, але не гострим лезом. Вставляється в спеціальну виїмку на корпусі і натисканням відкриває кришку. ВАЖЛИВО! Не можна замість нього використовувати звичайний кухонний чи канцелярський ніж!
 • Тримач для корпусу годинника. Рекомендуємо до покупки, тому що виключить ризик втратити годинник під час заміни батарейки.
 • Тканина із мікрофібри. Підійде як для полірування корпусу годинника, так і як підстилка під час ремонту.
 • Нова батарея. Модель вашої батареї ви можете переглянути в інструкції до годинника. Якщо в інструкції немає цієї інформації, тоді доведеться дивитися це на стару батарею після відкриття кришки корпусу, як це зробити написано нижче.

Всі, перераховані інструменти для ремонту годинників, ви можете купити в нашому магазині “Час”.

Порада! Не рекомендуємо використовувати для відкриття задньої кришки годинника підручні засоби. Можливо, вони й допоможуть, але є великий ризик, що подряпаєте корпус. Це прикро, особливо у випадку дорогого годинника.

як поміняти батарейку в годиннику

Крок 1. Вивчіть годинник

Щоб зрозуміти, як саме відкрити задню кришку годинника, важливо зрозуміти, як саме вона кріпиться. Залежно від цього ви і вибираєте інструмент. Є чотири варіанти:

 • На гвинтах. Ви побачите на кришці гвинти по колу. 
 • Загвинчується механізм. На кришці є різьблення, а із зовнішнього боку зроблено насічки або виступи по колу, за які чіпляється інструмент і використовується як важіль для відкриття. 
 • Замикається механізм. На задній кришці є клямка. Для її відкриття передбачено спеціальне вилучення збоку, в яке вставляється годинниковий ніж.
 • Деякі годинники мають батарейний відсік. У цьому випадку не потрібно відчиняти задню кришку. Досить відкрити кришку батареї та спокійно поміняти її. 

Крок 2. Відкрийте задню кришку годинника

Якщо задня кришка годинника кріпиться на шурупах:

 1. Викруткою викрутіть всі гвинти по колу.
 2. Підчепіть і зніміть задню кришку годинника.
 3. Якщо шурупи заіржавіли, краще їх згодом замінити. 

Якщо задня кришка з механізмом, що замикається:

 1. Візьміть спеціальний ніж для годинника;
 2. Знайдіть збоку на задній кришці виїмку.
 3. Вставте в поглиблення ніж і натисніть, піднімаючи кришку, доки не відкриється.

Якщо задня кришка з механізмом, що загвинчується.

 1. Візьміть м’яч або інший інструмент, щоб відкрити кришку годинника.
 2. Годинник помістіть у тримач або тканину циферблатом вниз. 
 3. Натисніть м’ячиком на задню кришку годинника, щоб він щільно притиснувся до насічок. У разі використання спеціального інструменту вам потрібно вставити його важелі в пази задньої кришки.
 4. Крутіть пригніченим м’ячиком або інструментом проти годинникової стрілки. 
 5. Як тільки вдалося зрушити кришку з місця, далі відкрутити її легко буде просто руками. 

Якщо годинник із батарейним відсіком:

 1. Батарейний відсік виглядає як коло з довгим пазом по центру. 
 2. Для відкриття скористайтесь звичайною монеткою.
 3. Вставте монету в паз і прокрутіть проти годинникової стрілки.

Крок 3. Замініть батарейку

Після того, як вдалося дістатися батареї вашого наручного годинника, вивчіть її. Вам знадобиться серійний номер, щоб замовити новий. Звичайно, найкраще якщо ви визначитеся з батареєю заздалегідь, подивившись інструкцію до годинника або знайшовши інформацію в інтернеті на сайті виробника. Отже, у вас є нова батарея, міняємо:

 1. Витягніть стару батарею, можна скористатися зубочисткою.
 2. Вставте нову батарею на місці, переконавшись у правильному напрямку “+” та “-”. 

Крок 4. Закрийте корпус годинника назад

Для кришки, що замикається, досить добре натиснути її назад на корпус до клацання.

Закручується спочатку закрутіть руками, а потім доведіть до кінця за допомогою інструмента, щоб все було туго.

Кришку на гвинтах, відповідно, закрийте гвинтами. За потреби їх замініть.

Тепер ви повинні побачити, як ваш годинник радісно цокає. Якщо ні, можливо, ви неправильно зорієнтували батарею або купили не ту. Найгірший випадок: сам годинник пошкоджений. В цьому випадку ви можете замовити новий механізм для годинника і попросити годинника замінити його – хоча з кварцовим механізмом рентабельніше купити новий годинник, ніж замінювати його.