Годинники і ремінці Casio G-Shock: найміцніші на планеті

Народжені бажанням створити годинники, які ніколи не ламаються, годинники і ремінці Casio G-Shock шануються багатьма як «найміцніші на планеті». Але це набагато більше. G-Shock користуються загальною повагою, їх жадібно збирають і люблять всі, від спортсменів до вчених. Це годинники і ремінці, які надають нового значення слову «довговічність». Але звідки це взялося? Повернемося до початку.

З чого все почалося

Коли в 1981 році почалася розробка G-Shock, дизайнером годинників Casio був інженер Кікуо Ібе. Ібе зібрав команду проекту з трьох осіб і назвав їх «Team Tough». Насправді було всього три критерії дизайну – так звана потрійна десятка – для годинника, які він планував створити:

  • витримувати падіння з 10 метрів,
  • витримувати тиск води 10 атмосфер,
  • термін служби батареї десять років.

На випуск першого G-Shock, DW-5000C, було витрачено більше двох років. Ібе і його команді довелося подолати кілька серйозних перепон на своєму шляху.

Коли кількість прототипів перевищило 200, Team Tough все ще були далекі від конструктивного рішення, яке вони шукали. Саме тоді, випадково відвідавши дитячий майданчик, ІБЕ отримав натхнення: стрибучий гумовий м’яч.  Ібе нарешті представив систему захисту від ударів, яка лежить в основі всіх годинників G-Shock. Він розсудив, що центр м’яча не піддається ударам, які відчуває зовнішня частина. Він і його команда вирішили сконструювати годинник, якій аналогічним чином витримував би удари.

ремінці Casio G-Shock

Корпус G-shock порожнистий, а модуль хронометражу підтримується м’яким гелевим амортизирующим матеріалом тільки в декількох ключових точках всередині. Крім того, важливі частини самого модуля захищені від ударів додатковим амортизирующим матеріалом. Виступаючі частини корпуса і безеля виготовлені з уретану і захищають кнопки і скло від ударів з будь-якого напрямку;  навіть ремінець на годинник Casio G Shock спеціально розроблений для захисту годинника від ударів. Всі ці функції допомагають захистити G-Shock від струсів, високих перевантажень (наприклад, від автомобільних або повітряних гонок) і сильних вібрацій.

Що стосується назви годинника, Ібе сказав, що буква «G» означає удар при падінні.  Людина може отримати безліч ударів в самих різних ситуаціях (спорт, бійки і т. д.). Але Ібе думав, що падіння буде найважчим випробуванням, яке людина може винести і все ще вижити. Годинник не має бути цілим незалежно від того, як далеко вони впали. Швидше, мета полягала в тому, щоб годинник продовжував працювати після будь-якого падіння, в якому їх власник міг вижити.

Популярність Casio G-Shock

Утворений в результаті годинник з його особливою естетикою і наполегливою ​​міцністю поклали початок надзвичайно популярної лінійки з унікальним поєднанням утилітарних (військові, авантюристи, спортсмени-екстремали) і вуличних прихильників (хіп-хоп виконавці, шанувальники вуличного стилю). І за три десятиліття історії G-Shock було багато визначних віх. Перша аналогово-цифрова модель з’явилася в 1989 році. У 1993 році був випущений перший справжній дайверський годинник Frogman DW-6300 з водонепроникністю 20 атмосфер. Перша титанова модель Frogman DW-8200 з’явилася в 1995 році.

У 2000 році з’явився перший радіокерований G-Shock GW-100, здатний приймати калібрувальні сигнали з одного з шести місць по всьому світу для більш точного вимірювання часу. З роками з’явилися і інші особливості: стійкість до низьких температур, бруду та пилу, вбудовані датчики температури і тиску.

Модель G-Shock з підтримкою Bluetooth, який буде підключатися за допомогою смартфона була випущений не так давно, що робить годинник одним з перших суперників у смарт-годинниковій-війні.

Новий хронограф Metal Twisted G-Shock навіть недавно став проривом в лінійці предметів розкоші – він коштує більше 900 доларів.

Фактично, щороку випускається безліч моделей годинників і ремінців Касіо в декількох серіях, а базові моделі отримують оновлення кожну весну й осінь. Один онлайн-список випущених моделей годинників за роками показує, що щорічно випускається понад 200 моделей. Пік припав на 1998 рік (випущена 221 модель).  В останні роки випущено від 100 до 150 моделей.  Ці цифри вражають уяву і показують, наскільки популярні годинник і ремінці G-Shock у всьому світі. Фактично, більше 70 мільйонів годинників G-Shock було продано з тих пір, як перша модель поступила в продаж в 1983 році. Щоб відсвяткувати 30-річчя G-Shock, в 2013 році Casio влаштувала грандіозну вечірку в Нью-Йорку в серпні разом з випусками, присвячених 30-річчю, слайд-шоу прототипів, які на той момент знаходились в розробці, і нічний виступ Емінема.

Колекціонування

Популярність веде до колекціонування. Мабуть, найпопулярніша версія – лінія годинників Frogman. Жабеня – частина серії годинників і ремінців Касіо під назвою Master of G, куди входять: Frogman, Mudman, Gulfman, Riseman, Antman, Gaussman і інші.  Хто б не хотів колекціонувати ці годинники з такими прізвиськами, як Бразилець, Вбивця змій, Отруйна жаба, Люди в жовтому, Чорний Геліос і Чорні плями? Численні моделі Frogman, випущені обмеженим тиражем, ще більше розпалили апетити колекціонерів у всьому світі.

Колекціонуванню сприяє скромна рекомендована виробником роздрібна ціна цього годинника. Велика частина колекції коштує менше 200 доларів, хоча ціни на деякі моделі Aviation можуть доходити до 650 доларів. У порівнянні з іншими колекційними цифровими предметами, де перспектива витратити чотиризначну суму не є чимось незвичайним, це цілком доступно.

Годинники і ремінці G-Shock, давно улюблений військовими, правоохоронними органами, службами екстреного реагування, спортсменами, любителями активного відпочинку і хіп-хоп виконавцями у всьому світі, не збирається слабшати в своєму четвертому десятилітті. Рідко, коли один годинник (особливо такий потворний) користувалися такою популярністю. Це один з тих рідкісних продуктів, який виходить за рамки своєї категорії і стає культурним феноменом. Фактично, довговічність самого G-Shock може бути перевищена тільки довговічністю його привабливості.