Як обрізати нейлоновий ремінець NATO для годинника

За своїм задумом нейлоновий годинниковий ремінець NATO занадто довгий і має тенденцію бути громіздким на зап’ясті. Це обумовлено початковим завданням ремінця: одягатися поверх військового одягу. Купуючи ремінець нато для повсякденного носіння, ми одягаємо його на голе зап’ястя, тому він може здатися довгим. Вкоротити нейлоновий ремінець можна – достатньо правильно обрізати зайву частину довжини. Але перш ніж брати ножиці в руки, спробуйте все ж заправити кінчик в утримувач – адже в цьому фішка ремінців NATO для годинників.

Іншими словами, якщо ви обрізаєте свій часовий ремінець НАТО, тому що хочете, щоб він носився як звичайний ремінець, ви якби втрачаєте суть НАТО. Крім того, якщо ви не вмієте працювати з нейлоном, обрізка ремінця може в підсумку виглядати убого і далеко не ідеально, а в гіршому випадку – нейлоновий ремінець починає розпускатися по волокнах. Вас попередили – всі подальші дії ви робите на свій страх і ризик. Отже, розповімо, як вкоротити нейлоновий ремінець для годинника в домашніх умовах.

Єдина розумна причина для обрізки ремінця NATO – це коли після надягання ремінця у вас залишається кінчик, якого по довжині не достатньо, щоб заправити в тримач, і він просто залишається висіти, бовтатися і заважати. Ось тут можна вдатися до вкорочення, але все ж краще звернутися в годинникову майстерню або швейну, де нейлон обріжуть максимально акуратно.

Увага! Описані техніки обрізки нейлону включають леза і вогонь. Будьте обережні і дійте на свій страх і ризик.

ремінець нато для годинників

Що вам знадобиться

  • Лезо для бритви або канцелярський ніж.
  • Газовий пальник, запальничка для сигар і т.п.
  • Маркер. Краще взяти маркер, який використовується в швейній справі – він з часом сам зникає з поверхні. Хороший варіант на випадок, якщо поставили не там мітку.
  • Кільце для ключів, брелків.

Покрокова інструкція

  1. Визначте і помітьте бажану довжину.

Найкраще це зробити, надівши годинниковий ремінець nato на зап’ястя, щоб точно знати, де повинен закінчуватися кінчик. Зробіть позначку маркером.

  1. Закріпіть кінчик ремінця кільцем.

Кільце для ключів має форму спіралі – вам потрібно протягнути кінчик ремінця між кільцями і зафіксувати його на місці розрізу. Так ви не тільки зможете утримати ремінець на місці, але і отримаєте рівну закруглену форму кінчика при обрізанні. Інший варіант фіксації: використовувати дві монети і затиск.

  1. Відріжте зайву довжину нейлонового ремінця.

Якщо ви використовуєте кільце для ключів, трохи натисніть на нього великим і вказівним пальцями не домінуючої руки. Іншою рукою використовуйте лезо, слідуючи вигину кільця (або монет), щоб зрізати зайву довжину. Потім візьміть бритву і видаліть нерівні краї або пасма, що залишились стирчати. Після обрізки не знімайте затиск – ще рано. Ви звільнили волокна, і нейлон може почати розпускатися. Переходьте до наступного кроку.

  1. Застосувати вогонь.

Тримайте кінець ремінця в кільці для ключів або бутерброді з монет, тому що це надійно утримує волокна на місці. Злегка обпалити кінці полум’ям.

Більшість ременів NATO зроблені з нейлону, який можна плавити, а обпалення кінців волокон унеможливлює їх стирання і розпускання. Будьте обережні, не обпалюйте занадто, інакше у вас вийде почорнілий вигляд (також бережіть пальці).

Найкраще для випалу нейлонового ремінця підходять факельні запальнички на основі бутану (запальнички, полум’я яких вибухає, а не мерехтить, як свічка). Нарешті, притисніть недавно обпалені волокна вниз, щоб вони злилися разом і створювали рівніший вид. Важливо! Не робіть цього відразу після плавлення, так як це буде до біса гаряче й боляче. Зачекайте близько 10 секунд або використовуйте поверхню, наприклад обробну дошку, покриту олов’яної фольгою, щоб поглинути тепло і надлишки нейлону.

Ваш укорочений ремінець НАТО для годинника готовий. Одягайте і перевіряйте виконану роботу.