Типи застібок для ремінця годинника: пряжки і кліпси

Прекрасний світ ремінців для годинників – шкіряних, гумових, нейлонових, металевих – нескінченно різноманітний. Сьогодні поговоримо про один з найважливіших елементів часових браслетів – застібку. Адже саме застібка для ремінця дозволяє закріпити годинник на зап’ясті. Хоча багато типів пряжок і кліпс не піддаються класифікації, корисно знати деякі загальні терміни і різновиди, щоб купити підходящий варіант для вашого годинникового ремінця.

Більшість застібок для ремінця на годинник можна розділити на два основних типи: пряжка і кліпса (відкидна застібка). Існує більш-менш уніфікований тип пряжок, але є кілька видів кліпсів, з кожним з яких можуть бути пов’язані різні варіації.

застібка для ремінця на годинник
Пряжка для ремінця

Пряжка

Найпростіший і класичний варіант застібки – пряжка. Вона може бути різних форм, обробки, матеріалів і розмірів. Конструкція складається з планки, рамки і шпильки (язичка), яка вставляється в отвори на іншому кінці ремінця. Частина ремінця, що залишилася заправляється в утримувачі (шлевки).

Для ремінця годинника пряжка підбирається в тому ж стилі, що і годинник. Найчастіше, застібка робиться з нержавіючої сталі, а її колір варіюється в залежності від напилення і може бути: сталевий, чорної, жовтої, під рожеве золото, тощо. У нашому магазині представлений великий асортимент пряжок для ремінця годинника під різні розміри кріплення.

Корисно! Шлевки, за які загортається вільний кінчик ремінця годинника, можуть бути частиною конструкції пряжки і зроблені з того ж матеріалу (частіше сталь), в тому ж кольорі. Другий варіант, не менш поширений, шлевки є частиною ремінця і є шкіряними, нейлоновими або гумовими, в залежності від матеріалу. Як правило, шлевок дві.

застібка для ремінця на годинник
Розгладна кліпса для браслета

Розкладна кліпса для браслета

Найпоширеніший спосіб застібання металевих браслетів для годинників – розкладна кліпса. У своїй основній формі застібка має дві петлі і три секції, які складаються один над одним і закриваються з клацанням. Найпростіші конструкції кліпса відкривається просто із зусиллям, але в сучасному годиннику це зустрічається все рідше. На перший план виходить надійність, і в розкладну кліпсу додаються механізми для запобігання випадкового відкриття застібки. Про це поговоримо нижче.

застібка для ремінця на годинник
Розкладна кліпса для ремінця

Розкладна кліпса для ремінця

Схожий варіант застібки на попередній, але призначений виключно для шкіряних або гумових ремінців (для залізних браслетів не підійде). Може бути з фіксатором закритого положення і без нього.

Кріпиться кліпса до обох кінців ремінця годинника, і закривається складанням половинок однієї поверх іншої до клацання. Такий варіант вважається більш безпечним для носіння з шкіряним ремінцем, ніж пряжка. Чому? Переваг тут декілька, головне, полягає в меншому зносі матеріалу ремінця, ніж в результаті вигину, який з’являється від язичка і рамки пряжки з плином часу. Додатково, така застібка надійніше, дозволяє більш вільно носити ремінець, не боячись упустити годинник.

До недоліків можна віднести більш громіздке носіння і незначну незручність, пов’язану з необхідністю надягати ремінець, натягуючи через руку, оскільки два кінця ремінця залишаються з’єднаними.

застібка для ремінця на годинник
Кліпса типу “метелик”

Кліпса типу “метелик”

Кліпси-метелики бувають для браслетів і ремінців (відмінності в конструкції є, тому не купуйте браслетний кліпс для шкіряного ремінці або навпаки, він просто не підійде).

Конструкція кліпса типу “метелик” складається з трьох частин: довшою основний і двох коротших з боків, які при закритті складаються посередині основний. Такий тип застібки для ремінця годинника вважається елегантним і часто зустрічається на офіційних і високоякісних годиннику.

Кліпса-метелик складається з одних плюсів, єдиний мінус – не підходить для дуже тонких або масивних ремінців. Рекомендована товщина ремінця для такої застібки: від 2 до 4-5 мм.

застібка для ремінця на годинник
Застібка – ремінь безпеки

Ремінь безпеки

Цей тип застібки зустрічається рідко і може навіть не мати назви, але буде зрозуміло, чому ми називаємо його стилем ременя безпеки. Застібка складається з двох незв’язаних частин, кожна з яких кріпиться до своєї половинці годинного браслета. Одна частина з язичком, на якому виконані отвори, друга складається з кришки і механізму замикання. Язичок на одному кінці вставляється в інший до клацання (це складно зробити однією рукою). Відкривається натисканням на спеціальну кнопку, яка звільняє фіксатор. Погодьтесь, аналогічна конструкція у замикання ременів безпеки в автомобілі.

застібка для ремінця на годинник
Прихована кліпса

Прихована кліпса

Приховані застібки утримують механізм на внутрішній частині браслета або ремінця поза увагою, що часто призводить до того, що ремінець виглядає суцільним. В ідеалі такі застібки мають тонку і непомітну форму.

Принцип закриття прихованої кліпси аналогічний із застібкою типу “метелик”, єдине що відсутня зовнішня частина.

Прихована кліпса може бути ручною або автоматичною. Тобто вам потрібно закривати або відкривати ремінець або із зусиллям своїх рук, або натисканням на спеціальну кнопку-фіксатор.

застібка для ремінця на годинник
Застібка з кнопкою-фіксатором

Кліпса з кнопкою-фіксатором

Найбільш надійними вважаються так звані кліпси-автомат. Автоматичні застібки оснащені спеціальними кнопками для фіксації закритого положення.

Застібки з кнопковими расцепителями зазвичай мають одну або дві підпружинені кнопки на бічній стороні, які необхідно стиснути одночасно разом. Спрацьовує механізм і відкриває ремінець або браслет. Це, як правило, більш безпечний метод, що вимагає від власника більш усвідомлених дій, ніж метод, при якому просто прикладається зусилля. Кліпси без фіксатора іноді можуть відкриватися від того, що ви банально зачепилися за гілку дерева, або дитина потягнув вас за ремінець в місці застібки. Купивши кліпсу-автомат, ви зможете убезпечити свій годинник від подібних неприємностей.

застібка для ремінця на годинник
Застібка-фліп

Застібка-фліп

Ще такий варіант застібки називаються кліпса з подвійним замком.

На деяких розкладаються застібках є додаткова кришка, яка закриває основну застібку і фіксується на місці, забезпечуючи додаткову безпеку. Спочатку її потрібно відкрити в одному напрямку, перш ніж сама застібка відкриється в іншому. Є варіанти кліпс, де кришка комбінується з системою кнопок для кращого захисту ремінця від випадкового розкриття.

застібка для ремінця на годинник
Застібка для дайвінг годинників

Застібка для дайвінг годинників

На деяких ремінцях для дайвінг годинників ви можете побачити кліпсу з цікавою конструкцією. На нижній стороні є невелика кришка, відкинувши яку ви можете налаштувати довжину ремінця або браслета. Ця функція корисна для дайверів, які одягають годинник поверх гідрокостюма і обхват зап’ястя збільшується. Щоб не міняти ремінці в процесі, досить просто швидко налаштувати довжину ремінця через кліпсу.

Також є застібки з храповим механізмів, яким можна керувати за допомогою кнопок під час носіння годинника. Це зручна функція навіть у повсякденних ситуаціях, наприклад, коли ви виявляєте, що ваше зап’ястя набрякло і збільшилася в обхваті від спеки на вулиці.