Як зробити отвір в ремінці для годинника

Ви купили новий ремінець для годинника і виявили, що його довжина занадто велика і потрібно додати ще один-два отвори під пряжку, щоб браслет сів належним чином. Знайома ситуація? Таке особливо актуально для людей з тонким запястям або при покупці годинникового ремінця для підлітка. Не поспішайте хапати штопор або ніж, повірте, є краще рішення цієї проблеми. Плюс – ви зможете швидко і легко робити отвори в будь-якому ремінці; мінус – потрібно купити спеціальний інструмент. Розглянемо, як зробити отвір в ремінці для годинника правильно в домашніх умовах.

Навіщо потрібен спеціальний інструмент?

Головне в нашому завданні – вирізати акуратну дірочку з рівними краями на шкіряному або гумовому ремінці. Молоток і цвях – не підійдуть, так як отвір вийде продавленим, проколотим, а з однією з сторін будуть рвані, пошарпані края. Тому для нарізання отворів в ремінці до годинника вам потрібен спеціальний інструмент (дирокол або перфоратор для шкіри).

дирокол для шкіри ремінця годинника
Дирокол для шкіри

Типи інструментів для пробивання отворів в ремінцях для годинника

Інструменти для пробивання отворів бувають декількох різновидів:

  • Пробойник для шкіри, гуми. Виглядає як шило, з ручкою і битами різного розміру, прикріпленими до кінця. Цей тип інструменту злегка примітивний, так як чинить тиск на матеріал, який користувач докладає своєю власною силою або вагою. Це не зовсім зручно.
  • Дирокол для шкіри, гуми. Цей інструмент здасться знайомим будь-кому. Він працює за тим же принципом, що і канцелярський дирокол для паперу. Якщо кілька варіантів: базові з одним розміром отвору і револьверні з обертовим колесом під різні розміри на вибір.

Купуючи дирокол для ремінця, переконайтеся, що він робить отвори відповідного розміру. Стандартна пряжка розрахована на отвори діаметром близько 2 мм або менше. Для поставленої задачі підійде як спеціальний інструмент для ремінця годинника, так і універсальні дироколи з насадкою потрібного діаметру.

У яких ремінцях можна пробити діри?

Інструменти, призначені для пробивання отворів в ремінцях для годинника, зазвичай призначені для роботи зі шкірою, але всі ми знаємо, що ремінці для годинника бувають з самих різних матеріалів.

  • Шкіряні ремінці для годинника. Зробити нові отвори під пряжку не складе проблеми, так як дироколи в першу чергу призначені для шкіри. А ось зробити більшу декоративну перфорацію може бути проблемою – залежить від якості і техніки пошиття ремінця і стану наповнювача (якщо він є).
  • Гумові ремінці для годинників (силіконові, каучукові, полімерні) не повинні представляти великої проблеми. У таких ремінцях ви можете зробити отвір навіть звичайним шилом, зашліфувати потім край дірки наждачним папером. Якщо ваш гумовий ремінець якісний, то ви можете робити в ньому найрізноманітнішу перфорацію, не боячись, що гума розлізиться і порветься в непотрібному місці.
  • Нейлонові ремінці НАТО та інші тканинні ремінці продірявити не вийде. Точніше вийде, але залишаться пошарпані волокна, які з часом розлізуться. Є кілька варіантів. Перший (використовуйте його на свій страх і ризик), проплавити отвір під пряжку (для нейлону) тонким паяльником або розігрітою на вогні голкою, щоб запечатати края. Другий, використовувати спеціальні металеві заклепки на зроблені отвори, але для їх установки знадобитися знову ж спеціальний інструмент.

Поради професіоналів

Перш ніж починати робити отвори на годинному ремінці, потренуйтеся! Візьміть який-небудь підручний матеріал (наприклад, зразки шкіри, які йдуть разом з ремінцем або вашим шкіряним одягом), схожий з матеріалом ремінця. Зробіть на ньому кілька отворів на дослідному зразку, поки не відчуєте, що зрозуміли, як працює інструмент.

Використовуйте лінійку і олівець, щоб позначити точне місце, яке ви хочете пробити, виміряйте відстані між існуючими отворами і сопоставити з ними свій отвір.