Кращий матеріал для ремінця годинника: ТОП-11

Ремінець для годинника грає дуже важливу роль не тільки в завершенні зовнішнього вигляду годиннику, але і з точки зору корисності. У цій статті ми розглянемо, з чого зроблені ремінці та браслети ваших улюблених годинників. Матеріал ремінця годинника може бути різним: шкіра, метал, синтетика, тканина. Кожна з категорії поділяється на безліч інших, про що і піде далі.

Коли ми говоримо про годинник, є певні особливості, які ми описуємо в першу чергу — від циферблата і кольору до функцій. Однак іноді люди забувають про ремінці. Ремінець для годинника або браслет є невід’ємною частиною їх частиною. Адже саме він тримає годинник на зап’ясті. Без його винаходу ми б все ще носили з собою кишеньковий годинник. І він вже є в вигляді наших мобільних телефонів! Незважаючи на те, що деякі з наших читачів напевно хотіли б жити в ту епоху (бо, будемо чесні, наскільки круті кишенькові годинники), ремінці для годинників просто підвищують корисність годинника на кілька ступенів.

годинник на руці з ремінцем нато

Перший наручний годинник з пряжкою або кліпсою виготовлялися на початку 20 століття — це були модні аксесуари, призначені спеціально для жінок. Фактично, найранніші задокументовані свідчення існування наручних годинників можна простежити ще в 1790 році — коли годинник прикріплювали до браслету. Однак цей дизайн не користувався особливою популярністю у людей тієї епохи, які вважали за краще кишеньковий годинник. Наручний годинник вважався занадто маленькими, і чоловіки віддавали перевагу великому циферблату кишенькового годинника, щоб бачити час. А наручні годинники були занадто тендітними, щоб їх можна було носити на зап’ясті. Вони також вважалися занадто жіночними для стійких чоловіків 20-го століття, можливо, через їх мініатюрні розміри — факт, який здається таким дивним сьогодні, коли годинник стає швидше аксесуаром для зап’ястя, ніж будь-коли раніше.

Проте, наручний годинник незабаром підтвердив свій характер — їх носили солдати під час Першої світової війни. Вони дозволили командирам точно розраховувати час атак і скидання бомб, що виявилося важливим фактором перемоги союзних військ. Повернулися солдати, які віддавали перевагу наручним годинникам, повністю змінили тенденцію

Сьогодні для виготовлення ремінців і браслетів годинників використовується безліч матеріалів. Тут ми розглянемо ті, які найчастіше використовуються годинникарями для виготовлення цієї важливої частини годинника.

Шкіра

Шкіра була одним з перших матеріалів, з якого виготовлялися ремінці для годинника. Натуральна шкіра виготовляється з дубленої шкіри або шкур тварин — корів, кіз, свиней і овець. Згідно з переказами годинникового мистецтва, найраніший задокументований дизайн наручного годинника з дротяними вушками був зареєстрований в 1903 році англо-швейцарською компанією Dimier Fr`eres & Cie і включав шкіряний ремінець. Під час Першої світової війни саме ці годинники вважалися «траншейними» або «офіцерськими». Шкіряні ремінці були пружними, міцними і мали грубий зовнішній вигляд. Використання шкіри, можливо, є однією з причин, по якій наручний годинник зміг подолати соціальний бар’єр, будучи раніше всього лише аксесуаром для відліку часу для жінок — шкіра вважалася настільки далекою від жіночності, наскільки це можливо.

Плюси і мінуси: шкіряні ремінці зручні, стильні і надають вінтажний вид будь-яким годинникам. Однак шкіра не є водонепроникною, тому вам доведеться тримати ремінець подалі від води. Надмірне перебування на сонці також може викликати тріщини і деформації на поверхні.

Теляча шкіра

Один з найбільш поширених видів шкіри, використовуваних в годинниковому виробництві, — це теляча шкіра, яка або має прострочку, або ні. Шкіра теляти також має тиснення, що імітує текстуру більш екзотичних видів шкіри, таких як крокодил чи змія, про які ми поговоримо трохи пізніше.

Ще один вид шкіри великої рогатої худоби — нубук. Цікава етимологія цього слова. Нубук походить від слів «новий» і «долар», що означає нова шкіра. Цей тип шкіри дуже дорогий і має шліфування по зернистості, що створює оксамитову і м’яку поверхню, схожу на замшу. Ця пофарбована шкіра досить легко дряпається, що робить її менш міцною, тому будьте обережні.

Шкіра алігатора

Екзотичні шкіри, такі як зроблені з алігатора або крокодилової шкіри, є більш дорогими, і, отже, використовуються для часових ремінців, прикріплених до більш дорогих хронометрів. Ці ремені м’якші, гладкі і гнучкі, ніж теляча шкіра, що робить їх більш міцними.

Шкіра алігатора дорожче шкіри крокодила, тому що вона більш еластична і краще старіє. Для тих, хто турбується про дику природу, не хвилюйтеся, тому що ця шкіра в основному видобувається з крокодилів і алігаторів, вирощених в неволі спеціально для виготовлення шкіряних виробів.

Шкіра куду

Шкіра куду, зроблена з однойменної антилопи, що виростає в Африці, надзвичайно еластична і зносостійка. Цей вид шкіри також добре старіє.

Цікаво! На куду в Африці полюють, щоб контролювати перенаселення.

Веганська шкіра

Це для веганів, любителів годинникового мистецтва, які люблять тварин. Веганська або штучна шкіра не використовує шкіру тварин і найчастіше виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ) або поліуретану (ПУ).

Екологи часто задають питання про розумність і екологічність веганскої шкіри, оскільки ці ремінці зроблені з пластика. Щоб переконатися, що ви робите правильно з навколишнім середовищем, обов’язково проведіть власне дослідження сировини, з якого виготовлений ремінець. Крім того, веганська шкіра менш повітропроникна в порівнянні з натуральною шкірою і може видавати дивний запах при занадто частому носінні.

Метал

Протягом багатьох років для створення зручних браслетів використовувалися різні метали. Метали універсальні і надають годинникам типовий формальний вид. Звичайно, з точки зору підгонки вони трохи складніше простих шкіряних ремінців, і вам доведеться підганяти їх до зап’ястя, видаляючи ланки, але зробити це легко. Давайте розглянемо найбільш поширені метали, з яких виготовляються браслети для годинників.

Нержавіюча сталь

Історично склалося так, що через технологічні процеси того часу годинник з браслетами з нержавіючої сталі вважався занадто громіздким. Вони були віднесені до сфери «інструментальних годинників», призначених для військовослужбовців, і не користувалися популярністю в масах. Сьогодні нержавіюча сталь — один з найдоступніших металів, з якого можна виготовити годинникові браслети.

Нержавіюча сталь досить міцна, тому для спортивних годинників вона краще підходить. З іншого боку, сталевий браслет не виглядає недоречним в поєднанні з більш формальним одягом, що робить його досить універсальним варіантом ремінця.

Плюси і мінуси: браслети з нержавіючої сталі не брудняться і водонепроникні, але на них може накопичуватися бруд і сажа, тому важливо підтримувати їх в чистоті. Згодом вони також втратять свій блиск, але служать набагато довше шкіряних ремінців. Якщо у вас чутлива шкіра, у вас може проявитися алергічна реакція від носіння браслетів з нержавіючої сталі через присутність нікелю.

Титан

Титан — один з найміцніших металів, що робить його мудрим вибором для годинника. Не дивно, що з цього матеріалу будують літаки. Незважаючи на свою міцність, титан легкий, і тому багато годинникарі вибирають саме цей метал для виготовлення більш об’ємних годинників.

Плюси і мінуси: титанові браслети дорогі, але вони легше, ніж браслети з нержавіючої сталі. Титан також повністю гіпоалергенний.

Золото

Розкішне золото — це матеріал для браслетів, який вибирають люди, які бажають, щоб вся увага була звернена на їх зап’ястя. Не дарма його називають «дорогоцінним» металом. Золотий годинник також користуються великим попитом, тому вам не важко буде їх продати, якщо ви того побажаєте.

Плюси і мінуси: Зайве говорити, що годинник з золотими браслетами може бути дуже дорогими. Золото також легко дряпається, тому з золотим годинником потрібно бути обережним.

Каучук

Ремінець, історія якого бере початок з 1960-х років. Колись гумові ремінці були незручними і не пропускали повітря. Завдяки сучасним технологіям ситуація змінилася, і каучук став основним матеріалом в годинниковому виробництві, особливо коли мова йде про годинник для дайвінгу.

Плюси і мінуси: ці ремені водонепроникні і міцні. Вони також гіпоалергенні і легко чистяться. Надзвичайно легкий і стійкий до подряпин годинник з каучуковим ремінцем виграють з точки зору комфорту і надійності. Одним з недоліків годинника з каучуковим ремінцем є те, що вони не завжди можуть добре поєднуватися з формальним стилем.

Кераміка

Кераміка — це не той же крихкий матеріал, з якого виготовляють квіткові горщики і кухонний посуд, про які ви думаєте. Кераміка — це неорганічний матеріал, що не належить до металів, і він надзвичайно міцний при стисненні. До того ж ремінці з кераміки неймовірно легкі. Фактично, форма керамічного матеріалу під назвою Nextel використовується НАСА для захисту космічних кораблів!

Плюси і мінуси. Ця деталь про «міцність при стисненні», про яку ми згадували раніше, була важлива. До міцності кераміки слід ставитися з недовірою. Хоча годинник неймовірно стійкі до подряпин, а високотехнологічні варіанти кераміки можуть витримати космічний політ, матеріал, який використовується в годиннику, крихкий. Ваш браслет може розбитися, якщо впаде на тверду поверхню. Однак сильною перевагою кераміки є те, що вона гіпоалергенна.

Текстиль

Текстильні ремінці для годинника можуть бути виготовлені з різних тканин, включаючи шовк або джинсову тканину, а також набагато більш поширений нейлон.

Широко використовується нейлон — міцний, легкий і найчастіше використовується в ременях Nato. Вони барвисті, і їх часто використовують в якості додаткового ремінця висококласні годинникові майстри.

Плюси і мінуси: текстильні ремінці для годинника зручні в носінні, хоча нейлоновий ремінець може стати трохи жорстким згодом. Їх також легко чистити. Однак тканинні ремінці не обов’язково є водонепроникними і з часом зношуються.

Ремінці з перероблених матеріалів

Якщо ви шукали екологічно чисті ремінці для годинників, не шукайте далі. Багато годинникарів вже досить давно згуртувалися на благо океану. Корпуси, коробки і навіть ремінці цього годинника виготовлені з перероблених матеріалів. Ви можете внести свій внесок у захист навколишнього середовища, надівши ремінці для годинника з переробленого пластику або паперу в підтримку справи.

Плюси і мінуси: якщо ви «професіонал» в області навколишнього середовища, ці ремені для вас. Єдиним недоліком є те, що вони можуть бути трохи дорогими.