Застібка на ремінець для годинника: пряжки і кліпси

Хороший годинник складається з деталей. Звичайно, є очевидний корпус, циферблат і ремінець, але є ще одна невід’ємна частина, яку слід враховувати — застібка на ремінець для годинника. Це не тільки практичний предмет, що дозволяє надійно закріпити годинник на зап’ясті, а й важлива частина естетики. Читайте далі, щоб дізнатися більше про пряжки і кліпси. Ця інформація допоможе вам вибрати ідеальну модель застібки для наручних годинників.

протипоставлення кліпса і пряжки

Пряжка проти кліпси

Перше, що слід враховувати при виборі застібки для годинника, — це носити з пряжкою або кліпсою?

Звичайна пряжка працює так само, як і ремінь — де шкіряний або тканинний ремінець протягується через пряжку, а язичок фіксує його на місці. Прості в експлуатації, це класичний вибір для елегантних наручних годинників з шкіряними ремінцями або військовими годинниками з ремінцями Nato.

Розкладна кліпса має більш складну конструкцію, в якій є складаний металевий компонент, який гарантує, що наручний годинник залишиться на зап’ясті, навіть якщо застібка відкрита. Луї Картьє, онук Луї-Франсуа Картьє, засновника Будинку Cartier, винайшов розкладну кліпсу в 1910 році.

пряжка до жіночого годинника

Стилі пряжки

Завдяки своїй конструкції пряжку можна прикріпити тільки до ремінця для годинника, але не до браслету. Незважаючи на те, що всі вони мають базову конфігурацію з двох частин — пряжки і язичка, існує кілька різних стилів дизайну пряжки.

Італійський годинниковий бренд Panerai надав нам кілька стилів пряжок, а їх вінтажні ремінці з характерними пряжками сьогодні дуже затребувані колекціонерами. Пряжки Panerai GPF Mod Dep широкі, плоскі і вигравірувані написом «GPF — Mod Dep», що означає «Guido Panerai e Figlio — Modello Depositato», що приблизно перекладається як «Guido Panerai and Sons — зареєстрована торгова марка». Доступні два основних типи пряжок Panerai GPF Mod Dep. Матова обробка GPF Mod Dep використовувалася на їх шкіряних ремінцях ще в 1940-х роках. Другий GPF Mod Dep має матово-сірий колір і використовувався на нейлонових ремінцях компасів Panerai з 1980-х років.

Пряжка Panerai Pre-V, що розшифровується як Pre-Vend^ome, відноситься до стилю пряжки, виробленої годинниковим брендом в період з 1993 по 1996 рік, до покупки компанії групою Vend^ome (сьогодні відомої як Richemont Group). Вони відрізняються широкою формою і пишним дизайном.

Інший поширений стиль пряжок — це пряжка Ardillon, ARD або мініатюрна пряжка. Вони виконані в класичному стилі з закругленими кутами і найчастіше зустрічаються на класичних шкіряних наручних годинниках.

Стилі кліпс

Розкладна кліпса — найпопулярніший тип застібки для годинника, особливо на розкішних, оскільки вони цінуються за елегантний зовнішній вигляд і додаткові функції безпеки. Їх можна використовувати з різними браслетами і ремінцями, включаючи сталь, метал, титан, шкіру, гуму і тканину. Найпростіша розкладна кліпса розгортається, щоб годинник можна було надіти на зап’ясті, а потім знову складається і фіксується на місці за допомогою засувки. Зазвичай на краю застібки є виступаюче півколо, щоб ніготь міг прослизнути під ним і розстебнути.

В якості альтернативи, замість того, щоб відкривати застібку, є також кнопкова розкладнв застібка, яка, як випливає з назви, може бути відкрита натисканням однієї (одиночна кнопка) або двох (подвійна кнопка) з боків кліпси, щоб звільнити замок. Це додаткова міра безпеки, оскільки вона знижує ризик випадкового відкриття кришки.

годинник з ремінцем на кліпсі

Розкладна застібка-метелик надає браслету цілісний вигляд, тому вона також відома як прихована розкладна застібка. Два з’єднання ідеально вирівняні один з одним, що приховує додаткову складну металеву деталь всередині і усуває громіздку зовнішню застібку. Розкладні застібки-метелики зазвичай відпускаються за допомогою кнопок на бічній стороні застібки.

Розкладна кнопкова застібка-розкладачка є найбільш надійним типом, оскільки вона може похвалитися як складною засувкою, яка замикається на місці, так і за допомогою кнопки або засувкою для відкривання кліпси. Також важливо відзначити, що багато розкладних застібок мають вбудовану систему подовження, так що власники можуть трохи відрегулювати свої ремінці або браслети для годинника для кращої підгонки. Одними з найвідоміших систем подовження є функції Rolex Glidelock і Rolex Easylink, які можна знайти на їх браслетах Oyster.

тонкий кліпс для круглого ремінця

Більшість швейцарських годинникових брендів мають свій власний стиль застібки, яка також доступна в аналогічних моделях вторинного ринку. Деякі з найбільш популярних застібок для розгортання OEM від Panerai, Breitling, IWC і Omega.

Матеріали і обробка

Пряжки і кліпси пропонуються з самих різних матеріалів і обробок і часто відповідають зовнішнім виглядом корпусу або безеля годинника. Наприклад, нержавіюча сталь, жовте, рожеве або біле золото, платина і титан є провідними варіантами застібок для годинників. Крім самого матеріалу, ключова естетична деталь, яку слід зазначити, — це обробка металу. Найбільш поширені види обробки включають полірування і щітку. Полірована обробка надає металу сильний блиск, а матова — більш текстурований і матовий вид. Матові сталеві застібки — одні з найпопулярніших зараз розкладних кліпс. Покриття PVD — ще одна обробка, яка широко поширена і найчастіше зустрічається на годиннику в стилі мілітарі.

типи кліпсів

PVD покриття — це метод, який використовується для покриття матеріалу шаром випаруваного металу. Це служить декільком цілям. З точки зору дизайну годинника PVD може перетворити нержавіючу сталь в інші кольори, такі як чорний, бронзовий або золотий. З точки зору практичності PVD знижує знос годинників, так як це покриття відрізняється високою міцністю. Крім того, PVD-покриття усуває відблиски і віддзеркалення світла, що дуже важливо для використання у військових цілях, особливо якщо потрібно залишатися непоміченими. Що стосується кліпс і пряжок для годинників, зараз в моді матовий чорний PVD, PVD-покриття з рожевого золота і PVD-покриття з жовтого золота.

типи пряжок

Розміри і кріплення

При покупці нової кліпси або пряжки дуже важливий розмір виробу і спосіб кріплення до ремінця годинника. Деякі ремені мають однаковий розмір на всьому протязі від виступу до кінця, в той час як інші ремені мають звужується форму з кінцем від 2 до 4 мм тонше, ніж вушка.

Після того, як буде обраний ідеальний розмір, слід подумати ще про те, яке кріплення потрібно для пряжки або кліпси годинника. Деякі пряжки включають в себе пружинні стрижні або гвинтові стрижні, тому їх можна вибирати незалежно від ремінця, в той час як інші пряжки фактично вшиті в шкіряний або тканинний ремінець.

При виборі пряжки або кліпси для годинника необхідно враховувати безліч факторів: від стилів і матеріалів до обробки, розмірів і, нарешті, кріплення. Загальний вигляд конкретних годинників повинен мати значення при виборі. Пряжка або кліпса, які, на жаль, часто розглядаються як елемент функціонального оснащення, дійсно можуть змінити стиль годинника. Отже, чи вважаєте ви себе більш класичним або спортивним, елегантним або авангардним, для ваших годинників знайдеться ідеальна кліпса або пряжка.